Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mitől késhet a menstruációm?

Panelkukac2410 kérdése:

Mitől késhet a menstruációm?

Figyelt kérdés
étkezési zavaros betegségem van 3 éve, ami miatt elmúlt a mensesem de már újra beindultak a ciklusok decemberben (2020). Tudom, hogy 1-2 évbe is beletelhet, mire normálisan beáll (főleg az én esetemben), de izgulok a nem kívánt terhesség miatt. A volt barátommal 2 hete szakítottunk (ez is elég nagy stressz volt számomra) és nem mindig használt gumit (“mert az kényelmetlen”) de akkor megszakította, jóval azelőtt, hogy elment. Sok stressz ért az utóbbi időben, a szakítás csúnya volt, munkát vállaltam gimi mellett, ami számomra fizikailag nagyon megterhelő volt és alacsonyabb a testsúlyom, BMI-m a normálisnál. A szorongás, kimerültség (érzelmi és fizikai is), stressz és az, hogy nem régen jött meg újra okozhatja a késést? Egy ideje a hasam aljának jobb oldalán, a petefészkemnél enyhe fájdalmat, nyomásra feszítést és szúrást érzek, ez lehet premenstruációs tünet?(Ha nem gond, leírhatná valaki a terhesség első jeleit CSAK, HOGY MEGNYUGODJAK)

#menstruáció #késés #Menstruáció kés
2021. márc. 27. 20:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez bármi lehet, akár terhesség is, mivel nem vedekeztetek rendesen.

De streszz miatt is késhet.

Csinálj egy tesztet mindenképp.

2021. márc. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Jaj, hát ezzel nem nyugtattál meg:D köszönöm a válaszod!!!<3
2021. márc. 27. 20:34
 3/11 anonim ***** válasza:

Kerdezo, vegyel egy tesztet, erre nem lehet mit mondani. A terhessegi tunetek nagyjabol olyan 6. het korul jelentkeznek, addig altalaban tok egyformak es osszekeverhetoek a mensis tunetekkel.


Az ilyen kocsogoket, mint az ex, meg hagyni kell a francba. Neki kenyelmetlen a gumi, de az majd milyen kenyelmetlen lesz, ha fizetheti a gyerektartast.

2021. márc. 27. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Mivel eltelt 2 hét a szakítás óta, és azóta feltételezem nem szexeltetek, ezért a teszt már kimutatná ha várandós vagy.

Mivel nem védekeztetek (a megszakításos nem jelent védekezést) ezért minden esélyed megvan a terhességre.


De szerintem ennyi stressz és hátráltató tényező után inkább ez áll a késés hátterében, mintsem a terhesség.


Mindezen túl, szerintem a legközelebbi óvszerhisztis csávót hagyd a francba, és ne kockáztass ezentúl. Egy normális férfi felfogja, hogy mi a felelősség, és nem is kényszerít pl. gyógyszerre.

2021. márc. 28. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Elnézést rosszul írtam, nem megszakítás volt csak gumi nélkül kezdte egy kicsit és jóval a csúcs előtt kihúzta. Majdnem volt egy baleset, amikor majdnem bennem maradt a gumi de időben észrevettük azt is, hogy elkezdett lecsúszni.
2021. márc. 28. 11:22
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment egy zöld pipa:)
2021. márc. 28. 11:23
 7/11 anonim ***** válasza:
Minek tette be csak úgy?
2021. márc. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Mert a gumi “kényelmetlen” és legalább arra a kis időre “érezni akart” mármint engem. De csak egy kicsit volt bent gumi nélkül.
2021. márc. 28. 15:35
 9/11 anonim ***** válasza:

Legyen mar eszed kerdezo, ilyet nem hagyunk egyik aktualis pasikanak se.

Kenyelmetlen a gumi? Igy jart.

Vagy akkor szedjel foggatlot, bar ilyen ciklussal nem biztos, hogy kene.

2021. márc. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Mióta decemberben újra megjött, volt már, hogy egy hónapban kétszer volt vagy, hogy két hetet késett. Volt 2-3 napos és volt, amikor majdnem két hétig tartott. Nagyon szabálytalanul jön meg egyenlőre:/
2021. márc. 28. 20:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!