Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Meddig normális a menstruációs...

Meddig normális a menstruációs fájdalom?

Figyelt kérdés
Mindig nagyon erős menstruációs fájdalmaim voltak de ez már azon túl is elfajult az utóbbi időben ha egyáltalán lehetséges. Pontosan szokott megjönni viszont mindig brutális görcsökkel jár, de olyan szintű hogy felállni alig bírok tőle mert mintha a fájdalom egészen a térdemig kisugározna. Még társul hozzá hányinger mintha a gyomrom felfordult volna és a fejem is szétmegy ilyenkor. Úgy szenvedek, hogy sírni tudnék ezekben az időkben. Gyógyszer régebben használt viszont mostanában mintha már az sem segítene rajtam. Semmi mást nem tudok ilyenkor csinálni csak feküdni tehetetlenül egy melegítőpárnával a hasamon, hátha enyhül valamennyit. Ez fennáll 3 napon keresztül ez a mérhetetlen fájdalom de még azért is hálás vagyok, hogy csak 3 napig. A vérzésem az 7 napig tart, a többi négy napot fájdalommentesen vérzem végig. Erősen szoktam vérezni amúgy mindig használok tampont és betétet is együtt. Ilyenkor végeláthatatlannak tűnik ez az egész mikor épp megvan és már a végét várom az egésznek mert borzasztó...Tudom, hogy nagyon sok mindenkinek fáj, de nektek is ENNYIRE fáj mikor épp megvan? Mert néha én már nem tudom eldönteni azt sem, hogy egyáltalán normális-e hogy minden menstruációm alkalmával meg tudnék halni. Anyám szerint normális és nem lehet mit tenni vele bár neki soha nem fájt semmije menstruációkor. 21 vagyok amúgy és 7 éve keseríti meg az életemet ez az egész. Ha valakinek van valami tippje a gyógyszeren és melegítőn kívül fájdalmakra az nyugodtan leírhatja
2021. márc. 28. 15:07
 1/7 anonim ***** válasza:
79%

[link]


Cickafark és pásztortáska tea, kombinálva valeriana étrend kiegészítővel. Nem mondom, hogy nálad is tuti segíteni fog, a feleségnél segített. Egy próbát megér.

2021. márc. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Hellmano ***** válasza:
80%
Nekem hugom ugyanebben a cipőben jár és 39 éves. Ő is a halálán van és szinte csak feküdni tud ilyenkor. Neki is gyerekkora óta fenn áll, amióta elkezdte. Szóval nem, ízért írtam, hogy elkeseríselek, hogy nem fog elmúlni. Bár hugom nem szült gyereket és azt mondják szülés után más lesz a helyzet. Mondjuk se anyukámnak se a barátnőmnek nem áll fenn ez a borzalmas fájdalmas állapot.
2021. márc. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%
PCOS tünete is lehet, nőgyógyászhoz elmehetnél.
2021. márc. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
74%

Nekem is anno ilyen volt meg anyámnak is.

Mindent kipróbáltam, amit a neten olvasni. 6 fajta tea, pms tüneteknél vitamin pótlás (C vitamin, Vas, Magnézium). Étrend változtatgatása (egy hónapig nem ettem/ittam semmilyen tejet, nem fogyasztottam húst, vegán étrend stb). Sportolás. Meg persze az orvos (semmit nem találtak, pedig 4 vérvételem volt plusz az egyéb vizsgálatok). Arra is gondoltam, hogy pszichés eredetű, de az se... Az intim torna valóban erősítette az izmokat, de nem mulasztotta el.

Nekem a fogamzásgátlótól múlt el, anyámnak meg attól, hogy szült. De ezt nem azért írtam, hogy buzdítsalak arra, hogy kezdj hormonokat magadba tömni, vagy hirtelen elmenj szűlni!


Megpróbáltam mindent leírni, ami 6 év kísérletezésbe belefért és szívből kívánom, hogy neked valamelyik váljon be ❤

2021. márc. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Hellmano ***** válasza:
47%
Nyílván anyukámnál már nem áll fenn a korából adódóan, de amíg volt neki. Kis javítás.
2021. márc. 28. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
86%
Endometriózis is okozhatja
2021. márc. 28. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
84%
A legjobb lenne elmenni egy nőgyógyászhoz, segítene. Ne szenvedj feleslegesen.
2021. márc. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!