Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Akkut felfázásra melyik...

Akkut felfázásra melyik antibiotikum a jó? A körzetimtől melyiket kérjem?

Figyelt kérdés

Olyan szinten fel vagyok fäva hogy kb hónapok óta fáj a pisilés, de már átterjedt a vesékre is.

Urulógiára nem lehet bejutni nem veszik fel a telefont.

Nőgyógyászatra sikerült de ott meg nem látnak el. Csináltak egy rutin rákszerűrést (kértem pedig hpv szűrést is meg pco ezt elutasitották),és elküldtek a "fr.ncba" a szakrendelésről.


Nem akarok ebbe belehalni. Szerintem már petefészekgyulladásom is kezd lenni.

Egyetlen esélyem vmi jo antibiotikum de a googlevel csak amolyan vény nélkuli gyógynövényeseket találok, szedtem, nem segit.



2021. márc. 30. 04:33
 1/5 A kérdező kommentje:
*fázva
2021. márc. 30. 04:34
 2/5 anonim ***** válasza:
84%
Hát nem is tudom, nálunk az orvos szokta megmondani, hogy milyen antibiotikumot szedjek, és nem is szereti ha a beteg választja ki. De persze többféle orvos van, aki elfogadja a betegtől az ajánlást, meg kedvesen elmagyarázza, hogy az miért jó, vagy nem jó antibiotikum arra a betegségre.
2021. márc. 30. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

A körzetim kérdezni fogja. Ő nem urulogus.

Altalában mondok vmit felirja és viszlát.

2021. márc. 30. 06:01
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

2 tasak Monuralt kérj első körben (durva, elhúzódó vagy visszatérő esetben szoktak kettőt adni, kezdődő vagy enyhe fertőzésnél egyet). Két egymást követő este kell meginni, lefekvés előtt. Szerencsére háziorvos is felírhatja. Vegyél hozzá Gynophilus hüvelyi probiotikumot és kezdd el reggel/este alkalmazni. Próbáld lecsökkenteni a cukrot és a könnyen felszívódó szénhidrátokat az étrendedben. Vegyél mannózt és tőzegáfonya kapszulát - ha van dm a közeledben, van nekik mindkettő. Mindkettőt elkezdheted már az antibiotikummal egyidőben szedni, utána meg még hetekig érdemes, legalább este, hogy ne újuljon ki. A hüvelyi probiotikumot az antibiotikum után 1 héttel lecsökkentheted csak esti adagokra.


#2 Igen, eleinte az ember még hallgat az orvosokra és bármit beszed, amit felírnak, de aztán már kitapasztalja, hogy mi működik és mi nem. Pl. a tablettás, 5-7 napig szedendő antibiotikumoknak sokkal több idejük van szétcsapni a bélflórát, mint az ilyen húgyszerveket átmosó antibiotikumnak, mint a Monural. A felfázásokat szinte mindig az E.coli baktérium okozza, ami a hüvelyben is felszaporodik, így könnyen oda-vissza fertőzi egymást a két közeli testüreg. E.coli-ra sok antibiotikum jó.

Ideális esetben jó lenne minden antibiotikum előtt egy tenyésztést és rezisztenciavizsgálatot kérni, amiben megállapítják, hogy a kórokozó rezisztens-e a gyógyszerekben előforduló hatóanyagokra és akkor nyilván az ember ne olyan antibiotikummal kezelje, amire már rezisztens a kicsike. De ha hónapok óta fennáll és nem kapott még antibiotikumot, akkor valószínűleg úgyse rezisztens semmire, tehát mehet bármi.

2021. márc. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!
2021. márc. 30. 14:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!