Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Erős alhasi fájdalom lehet...

Erős alhasi fájdalom lehet ettől? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Pár napja elég nagy súlyt cipeltem és elég sokszor, másnapra derékfájás és alhasi fájdalom jelentkezett. Akkor nem éreztem, hogy meghúztam volna valamimet, csak másnaptól. A derékfájdalom már alig van, viszont az alhasam még mindig iszonyatosan fáj. Néha kicsit nyugalmi állapotban is, de főleg mozgás közben, járkálásnál, ugrálásnál, illetve akkor, ha összehúzódik az az izom.

Legjobban a menstruációs fájdalomhoz tudnám hasonlítani csak erősebb és kevésbé görcsszerű, inkább állandó fájdalom. (Menstruációs fájdalom kizárva, mivel fogamzásgátlót szedek és csak következő héten lesz a megvonásos vérzés. Illetve a biztonság kedvéért csináltam terhességi tesztet is, de az is negatív)


Lehetséges, hogy a cipekedéstől van ennyire erős alhasi fájdalom, meghúztam esetleg? Vagy valami más, nőgyógyászati oka lehet?

Illetve ha csak meghúztam akkor ez mikorra fog enyhülni, vagy mit tudok tenni vele?


Előre is köszönöm a válaszokat!

(Ha nem enyhül természetesen orvoshoz is el fogok menni, csak érdekelne, hogy ettől lehet-e vagy valami más az oka)



2021. márc. 30. 16:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy sérved van?
2021. márc. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Kitüremkedést vagy duzzanatot nem látni, rajta szóval azt nem hiszem.
2021. márc. 30. 17:04
 3/13 anonim ***** válasza:
46%
Vakbél? Egy sürgős hasi uh és egy vérkép nem ártana... Minél előbb. Jobb vagy bal oldalt fáj? Ha emeled a jobb lábad erősödik e? Illetve nyomásra mennyire érzékeny?
2021. márc. 30. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Hát, igazából az egész fáj, vagy középen inkább, nem valamelyik oldal.

Nyomásra annyira nem érzem, hogy érzékeny lenne, és lábemelésnél is ugyanolyan erős.

2021. márc. 30. 17:12
 5/13 anonim ***** válasza:
35%
Azért kérj egy sürgős vérvételt. Ha a gyulladásos értékek magasak, lehet vakbél. Saját tapasztalat. Veszíteni nem veszítesz vele semmit, de ha véletlen az lenne abból nagy baj is lehet.
2021. márc. 30. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

#3. Ha már az alhas fáj, és olyan intenzíven ahogy a kérdező írja, az nem húzódik napokig. Mármint a fájdalom vakbélgyulladásnál. Már túl lenne a műtéten, és más tünetekkel is jár.

Én sérvre tudok gondolni, ez nem feltétlen jár kitüremkedéssel, hiszen lehet hogy egyből vissza is húzódik. Viszont ilyenkor a hasizom sérül.

Ha nagyon szar a helyzet, akkor ügyelet, ha nem akkor holnap hívd fel a háziorvost.

Merthogy nem normális, az egészen biztos.

2021. márc. 30. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Ha nem múlik holnapra sem, akkor legalább a háziorvoshoz elmegyek majd.

Ma még próbálok pihenni, hátha kicsit jobb lesz.

2021. márc. 30. 17:26
 8/13 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy olyan érzésem van, mintha lázas lennék. Hidegrázás, a kezeim hidegek, az arcomat meg melegnek érzem és fáradt is vagyok. De mértem digitális hőmérővel hónaljban és csak 36,6 a testhőm.
2021. márc. 30. 17:31
 9/13 anonim ***** válasza:

#6

Amikor engem műtöttek feküdt egy lány mellettem, akinek vasárnap görcsölt be a hasa, de nem rohant orvoshoz, és csütörtökön hozta be a mentő már perforált vakbéllel. Úgyhogy igenis húzódhat napokig...

2021. márc. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Igen, erről beszélek. Mikor mér perforált, akkor visítva fekszel magzatpózban a földön, magas lázzal, és mindent kihánysz.
2021. márc. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!