Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehetséges, hogy a covid...

Lehetséges, hogy a covid fertőzés okoz menstruációs zavarokat, késést vagy kimaradást?

Figyelt kérdés
Volt-e valakinek hasonló tapasztalata?

2021. márc. 31. 09:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
98%

Igen.

Én szerencsére nem kaptam el a vírust, de nagyon sok ismerősöm számolt be menstruációs egyensúly felbomlásáról. Vagy nőgyógyászos facebook csoportokban is írtak róla, hogy többen tapasztaltak ilyensmit.

2021. márc. 31. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors választ, azt tartom furcsának, hogy erről nem beszél nagyon senki sajnos..
2021. márc. 31. 09:26
 3/16 anonim ***** válasza:
98%

Szerintem semmilyen utóhatásról nem tárgyalnak sokan :(

Sok ismerősöm kapta el, nyilván van aki meg sem érezte, és van aki megérezte, de nem volt utóhatása.

Másoknak folyamatosan fáj azóta a tüdeje. Van aki 2 hónapra rá is nagyon fáradékonynak érzi magát. Nagyon sokan kigyógyultak és egy hét múlva visszaestek és megint rosszul lettek. Van aki pedig egy hónappal később is köhög. És van aki fél éve esett át rajta és még mindig nem érez maximálisan ízeken. Na meg persze a ciklus felkavarása is gyakori, de tényleg vannak akiknek ez nem volt utótünet.

Mégsincs ezen eseteknek vízhangja, mert az emberek inkább átesnének a víruson nem tudván, hogy maradandó következményei is lehetnek mintsem beoltassák magukat.

2021. márc. 31. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
*visszhangja
2021. márc. 31. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
100%
Igen. Én decemberben voltam covidos enyhe tünetekkel, a szülés óta akkor már 20 hónap eltelt, de még nem menstruáltam, szoptattam is és a tünetek jelentkezésének másnapján hirtelen megjött. Lehet véletlen egybeesés is, de az orvos szerint simán beindíthatta a ciklust...
2021. márc. 31. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Én azt tapasztaltam decemberben, mikor covidos voltam, hogy az alapból is erős és hosszú menstruációm (8-9 nap) borzalmasan erős lett.

Olyan darabok távoztak belőlem, hogy komolyan megijedtem. Mint egy vetélés kb... Gondolom, ilyen lehet.

Terhesség kizárva nálam.

Szóval megijedtem. Ültem a wc-n, és csak folyt a vér folyamatosan....


"Szerencsére" annyira rosszul voltam a covidtól, hogy nem tudtam ezzel törődni behatóan. (bevitt a covid mentő közben, annyira erősen köhögtem éjjel-nappal) Aztán talán 13 nap múlva elmúlt.

2021. márc. 31. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, aki megosztotta a tapasztalatait és várom, aki még szívesen írna a témában.
2021. márc. 31. 17:26
 8/16 anonim ***** válasza:
84%

De örülök hogy rátaláltam erre a kérdésre, már azon gondolkodtam hogy kiírok egyet, hogy vannak-e akik menstruációval kapcsolatos poszt-covidos tüneteket produkáltak, mert magyarul tényleg egy árva cikket nem találni, még mondat szintű említést se.

Én több mint egy hónapja voltam covidos, pont előtte múlt el a menstruációm. A vírus nehezén hamar átestem, 3 nap alatt átment rajtam szerencsére és lázon, izomfájdalmon, fáradtságon kívül nem nagyon volt más tünetem, plusz még utána hetekig nem éreztem ízeket és ennyi. Aztán meg kellett volna jönnie, és semmi. 14 éve menstruálok, mindig időben megjött, soha semmi baj nem volt a ciklusommal, erre most a 38. napnál járok és se híre, se hamva. Szerencsére nincs miért pánikolnom (ha értitek), de ez így elég szhar helyzet hogy fogalmam sincs mikor fog megjönni, mikor fog helyreállni, meg egyáltalán mire számítsak, mert mint írta egy válaszoló is, van akinek marha fájdalmas és erős vérzéssel járó menstruációja lesz tőle.. és tényleg marha jó, hogy erről senki nem beszél, végülis kit érdekel tényleg..

Ráadásnak pedig megjegyzem, hogy a családunkban mindenki elkapta, elég volt egyvalakinek haza hoznia a munkahelyéről és bamm, végigfertőződött mindenki. Így hát leteszteltek itthon mindenkit, és rajtam kívül (4 személy) mindenki pozitív lett, nekem meg a gyors- és a pcr teszt is negatív.. ami elgondolkodtató :)

2021. ápr. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó, én a 35. napon járok és nekem sincs semmi...
2021. ápr. 1. 14:17
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Húhh, habár nem erre hegyeződik ki a kérdés, de mint infó gyűjtőhely leírom, hogy olvastam valahol, hogy még fogamzásgátlót szedőknek is felborult a ciklusuk.

Persze, nyilván van aki meg sem érzi... csak durva, hogy amikor tűpontos a menstruációt, mert mesterséges ciklusod van, akkor is bele tud kavarni.

2021. ápr. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!