Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit kell tudnom az első...

Mit kell tudnom az első tampon használatról?

Figyelt kérdés
Kezd eléggé kényelmetlenné válni a betét és gondolkozom a tamponon, de tanácstalan vagyok. Az alapokat tudom, hogy lehet vele pisilni, ügyelni kell, mikor cseréljem stb, de mégis "félek". Melyiket ajánljátok elsőnek? Mitől függ a méret? Ha elszakad a cérna mi a teendő? Utólag ti amikor használtatok először mi lett volna jó, ha tudtok előre?

2021. ápr. 1. 02:21
 1/8 anonim válasza:
100%
En ob minivel kezdtem, aztán normállal. Nem valoszinu, hogy elszakad a cérna, emiatt nem kell aggodnod. Kiprobalhatod a tampax applikatoros tampont is, az higienikusabb :)
2021. ápr. 1. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én az silk touchos ob-t ajánlanám elsőre. A méret alapvetően attól függ hogy mennyire van meg. Ha szűz vagy akkor én elsőre minit javasolnék aztán majd később meglátod, mondjuk én elsőre is normált használtam és nem lett tőle semmi bajom. Szerintem elég ritka az hogy elszakad, én mielőtt felrakom mindig egy kicsit meghúzkodom a biztonság kedvéért. Ha esetleg mégis elszakadna akkor meg kell várni hogy eléggé megteljen vérrel (mivel teljesen szárazon ez nem fog menni) és egyszerűen ki tudod nyomni magadból mint pl ahogy szülésnél szokták. Van aki megpróbálja csipesszel vagy valamivel kiszedni de én ezt feleslegesnek tartom, általában csak még beljebb nyomják vele. Először talán 12 éves koromban használtam és igazából nem volt olyan dolog amit jobb lett volna tudnom előre mivel annak ellenére hogy fiatal voltam utána olvastam mindennek és nem egyáltalán ért meglepetés a folyamat egyik részén sem.
2021. ápr. 1. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ob tampont használtam, először mint, mikor hozzá szoktam normált. A méret egyébként a vér mennyiségétől függ.

Használat előtt húzogasd meg a cérnát mindig, hogy nem e rossz. Addig kell felhelyezni amíg már nem érzed, ha kellemetlen érzés akkor fentebb kell tenni. 8 óráig maradhat bent, de érdemes 4 óránként cserélni.

Nem olyan gyakori szerintem hogy a cérna elszakad, d ha ilyen történne, kezdj el nyomni (mint mikor nagydolgot végzel) és lejjebb fog csúszni szóval kézzel el fogod érni és ki tudod szedni.

A legjobb póz hozzá szerintem ha guggolsz, vagy ha egyik lábad felteszed.

Ne stresszelj rá mert ha befeszülsz akkor a hüvelyed is be fog és fájdalmas lesz vagy nem is fogod tudni feltenni

2021. ápr. 1. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem vagy szűz érdemes a normállal kezdeni, egyébként a vérzés mennyisége határozza meg a méretet. Amikor felteszed érdemes megmozgatni, húzni a madzagot, de egyáltalán nem jellemző, hogy elszakadjon. A feltevésnél érdemes akkor elkezdeni használni, amikor legjobban megvan és otthon kitapasztalni, hogy mennyi idő alatt telik meg, kivenni akkor kell ha megtelik, mert fájdalmas és sérülést okozhat a hüvelyfalon. Ami még fontos, hogy a hüvely nem egy egyenes cső, úgyhogy elakadhat, jobbra-balra mozgatni kell, hogy a hüvely bejáratán túl tudd tolni, akkor van jó helyen, ha nem érzed.
2021. ápr. 1. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Azt kifelejtettem, hogy amikor kiveszem, akkor vécépapírba kell "csomagolni"? Nem fog kitekeredni belőle? Mert ugye betétnél megmarad az a ragadós rész amivel nyitom fel, de tamponnál nem tudom hogy van.

2021. ápr. 1. 15:42
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, be tekerheted WC papírba, nem fog belőle kitekeredni.
2021. ápr. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A wc papír 2 végét tekerd meg, mint ahogy a szaloncukor van becsomagolva, akkor nem tekeredik ki
2021. ápr. 1. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2021. ápr. 2. 22:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!