Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehetek terhes?

Lehetek terhes?

Figyelt kérdés
Ciprinol antibiotikumot szedtem fogamzásgátló mellett, ma vettem be az utolsó szemet az antibiotikumból és a párommal együtt voltunk, belém élvezett. Azt olvastam, hogy ebben az antibiotikumban ciprofloxacin hatóanyag van ami nincs hatással a fogamzásgátlóra, de azért mégis félek. Szerintetek?

2021. ápr. 5. 02:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az esély megvan rá. Minden antibiotikum kúra idején ajánlott a kiegészítő védekezés (pld.: óvszer). Majd hetek múlva kiderül, ha tesztelsz.
2021. ápr. 5. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A fogamzásgátlóm papírján fel van tüntetve olyan antibiotikum hatóanyag ami hatással lehet rá, de ez nincs köztük. Valamint az antibiotikum papírján sincs rajta, hogy fogamzásgátlóra hatással lenne. Vannak más gyógyszerek amikre igen de fogamzásgátlóról egy szót sem ír. Azért az ilyet szerintem fel kéne tüntetni, én például nem régóta szedek fogamzásgátlót és meg feledkeztem erről, hogy antibiotikum kúra esetén nem véd rendesen.(ez az első ilyen eset)
2021. ápr. 5. 07:30
 3/5 anonim ***** válasza:
83%
ha rendesen szedted, es nem volt feltuntetve ez a hatoanyag, akkor valoszinuleg nincs baj, de ha aggodsz, hivd fel az orvosodat
2021. ápr. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Azért az durva lenne, hogyha minden gyógyszernek a betegtájékoztatójára ráírnák, hogy melyik gyógyszerek hatását gyengítik/ütik ki, akkor komplett lexikon járna minden gyógyszer mellé.
2021. ápr. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Megkérdeztem az orvosom és nincs rá hatással.😊
2021. ápr. 5. 15:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!