Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló mellett lehetek...

Fogamzásgátló mellett lehetek terhes?

Figyelt kérdés

Október óta szedek fogamzásgátlót, és körülbelül 2 hónap után élvezett belém a párom először. És azóta mostanában minden alkalommal belém élvez. Eddig mindig pontosan megjött a vérzésem, pontosan ugyanabban az időben veszem be mindennap, soha nem hagytam ki egy darabot sem. Még van 3 darab a levélből, utána kezdődik a 7 napos gyógyszerszünetem. Csak mostanában a napokban puffad a hasam, görcsölgetek is néha, és émelygek. Mondjuk az émelygés nálam minden hónapban vérzés előtt jelen van. De azért mégis felteszem ezt a kérdést, hátha hasonló tapasztalatotok van. (Estelle 0,020/0,075mg fogamzásgátló).


20/L.



2021. ápr. 5. 20:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen, de nem sok az eselye. De attol meg ott az esely.
2021. ápr. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

Igen, az ismeretségi körömben is van olyan, aki fogamzásgátló tabletta szedése mellett esett teherbe.

Igazából ez valóban nem gyakori (vagyis nem kéne, hogy az legyen), magas százalékú védettséget nyújt a fogamzásgátló tabletta, azonban én személy szerint nagyon sok helyen olvastam, meglepően sok helyről hallottam is, hogy ismernek olyan embereket, akik amellett estek teherbe. Szóval valóban elgondolkodtató dolog ez...

Továbbá ne feledkezzünk meg a mellékhatásokról sem. Lehet, hogy csak a gyógyszer mellékhatásaként tapasztalod ezeket a tüneteket.

Vegyél egy terhességi tesztet, csináld meg, és majd megnyugszik utána a lelked. :)

Ha pedig ezek a panaszok hosszabb időn keresztül fennállnak, következő gyógyszerfelíratáskor - vagy akár hamarabb is - jelezd a nőgyógyászodnak, ő biztosan meg tudja mondani, van-e a kettőnek köze egymáshoz (hisz lehet nincs is, hanem valami teljesen más okozza ezeket a panaszokat).

Üdv.

2021. ápr. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szedtél olyan gyógyszert, gyógynövényt, ami kiütheti a fogamzásgátlót?
2021. ápr. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

2-es:

Valahogy én csak ezen az oldalon láttam, hogy non-stop mindenkinek van ismerőse aki teherbe esett fogamzásgátló rendeltetésszerű (ezt mindig hangsúlyozzák) használata mellett.

A valóságban kismillió ismerősöm van, aki szedi és soha nem estek teherbe, sőt, nem is hallottak olyan esetet, ahol terhes lett volna valaki gyógyszer mellett még úgy se, hogy antibiotikumos kúrán volt valamikor.

2021. ápr. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Még decemberben volt, hogy antibiotikumot kellett szednem a gyulladásban lévő foghelyemre, és a gyógyszer abbahagyása után kb 2 héttel ment el először bennem és akkor sem történt baj hála az égnek.
2021. ápr. 5. 20:50
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

Pont valamelyik nap egy csoportban olvastam egy kérdést, hogy:

'Van-e valaki, aki fogamzásgátló szedése mellett teherbe esett?'


Rengeteg hozzászólás volt, hogy ki milyen fogamzásgátló mellett lett terhes. Tehát igen.

Viszont ezek a tünetek lehetnek a fogamzásgátló miatt is.

2021. ápr. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
32%

#4 a legjobb barátnőm is így esett teherbe, gyönyörű kislányt szült kb. egy hónapja.

Ezen az oldalon én nem szoktam ebben a témában olvasni, azonban az elmúlt napokban láttam egy cikket Facebook-on, ami a témával foglalkozott, alatta olvastam viszonylag sok kommentet édesanyáktól, akiknek fogitabi mellett fogant meg a kisbabájuk. Természetesen ezek valóságát nem tudom tanúsítani, de miért hazudnának erről az anyukák?

Ez igenis egy valós jelenség, igenis megvan az esélye annak, hogy fogamzásgátló tabletta mellett teherbe essen az ember, akkor is, ha struccpolitikát folytatunk, vagy elhitetjük magunkkal, hogy ez nem is így van, valamint akkor is, ha te épp nem ismersz ilyen embert. Kicsi az esélye, de nem egyenlő a nullával.

A legbiztonságosabb módja a védekezésnek az a fogamzásgátló tabletta+óvszer kombó, de hát most őszintén, ki az, aki ezt így betartja? Mármint biztosan vannak, akik ragaszkodnak ehhez, de szerintem ez nem túl gyakori (ez a személyes véleményem).

Aki pedig felelős szexuális életet él, szerintem ezzel pontosan tisztában van/kéne lennie.

Üdv.

2021. ápr. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Szoktam azért havonta/2 havonta tesztet is csinálni csak hogy megnyugtassam magam. Eddig negatív lett az összes, reménykedek, hogy így marad.
2021. ápr. 5. 21:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!