Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lassan 3 hónapja nem jött meg...

Lassan 3 hónapja nem jött meg a menstruációm. Ideje már orvoshoz menni? 18/l

Figyelt kérdés

Már egy ideje mondom anyának hogy szerintem elkéne menni, mert ennyi ideig soha nem maradt még ki, pedig nagyon rendszertelen a menstruációm (mindig késik vagy kimarad egy hónapot). De szerinte várjunk még, hátha megjön, hogy ne tegyem ki magam feleslegesen a nőgyógyász áltáli vizsgálat fájdalmainak. Szerintetek mit tegyek, várjak még az orvossal? Normális ha ennyi időre kimarad? (Nem vagyok terhes.)

Az az igazság hogy nagyon félek, hogy van valami probléma, és hogy majd esetleg nem lehet gyerekem a jövőben :(



2021. ápr. 9. 22:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%
Mégis milyen fájdalmaknak? Ha nem vagy szűz, akkor a vizsgálat nem jár különösebb fajdalommal. Ha szűz vagy, akkor meg meg sem fog vizsgálni, csak csinál egy hasi UH-t meg hormonvizsgálatot.
2021. ápr. 9. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
25%

Hany eve menstrualsz?

Irod, hogy amugy se rendszeres meg. Valoszinu meg nem allt be, szoval ne aggodj.

En meg varnek vele.

Amugy meg, es nagy igazsag: A nogyogyaszati vizsgalat nem faj!!

2021. ápr. 9. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
18 éves vagy. Nem kell várnod anyukádra. A te testedről, életedről, egészségedről van szó. Nem hinném, hogy normális dolog, hogy ennyi ideje nem jött meg. Ha félsz egyedül orvoshoz menni, kérd meg egy barátnődet kísérjen el. Jó egészséget kívánok neked 😊
2021. ápr. 9. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
82%
Te jó ég. Ne tedd ki magad feleslegesen a nőgyógyász általi vizsgálat fájdalmainak??!! Na egyrészt, egyáltalán nem fájdalmas. Egy teljesen rutin vizsgálat, semmi fájdalom nincs benne. Ha szűz vagy esetleg, akkor pedig teljesen másképp fogja csinálni a dolgokat, ne aggódj emiatt se. És alapból is kell menni nőgyógyászhoz, akkor is, ha nincs konkrét baj, ajánlott az éves kontroll. Csak hogy minden rendben van-e, rákszűrés stb. Az egyik legnagyobb női igénytelenség, ha valaki nem jár rendszeres vizsgálatra. Ha pedig már három hónapja nem menstruálsz, akkor mindenképp menj el, ez nem játék. 18 éves elmúltál, nem kell hozzá anyád hozzá járulása. Keress egy jó orvost, és menj el hozzá. Ha egyedül félsz menni, akkor kérj meg egy barátnőt akár.
2021. ápr. 9. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
31%
Menj nőhöz :) az kevésbé ijesztő 😅 (nekem legalábbis😅😂)
2021. ápr. 10. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Abban segítenétek mit kell mondani, mikor felhívom?😅

Bocsi biztos hülye kérdés, de nem vagyok ebben valami jó.

2021. ápr. 13. 20:14
 7/14 A kérdező kommentje:
Egyébként köszönöm a válaszokat, és úgy döntöttem anyum nélkül is elmegyek, mert őt annyira úgy se érdekli.
2021. ápr. 13. 20:15
 8/14 anonim ***** válasza:
Bemutatkozol, és megmondod hogy szeretnél egy időpontot kérni vizsgálatra. Telefonban nem kell részletezni mi a bajod, majd személyesen elmondod 🙂 egyébként ijesztőbbnek tűnik ez az egész mint amilyen valójában. Ne aggódj nem lesz semmi gond 🙂
2021. ápr. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok. Azt elfelejtettem, hogy kérdezni fogják az utolsó menstruációd időpontját majd, ha már ott vagy az orvosnál (nem a telefonban) azt jó ha tudod pontosan.
2021. ápr. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! Olyankor mi van, ha nem tudom pontosan megmondani? Annyit tudok, hogy januárban jött meg utoljára.
2021. ápr. 13. 20:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!