Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló rendeltetésszerű...

Fogamzásgátló rendeltetésszerű használata mellett tényleg ilyen gyakori a teherbeesés?

Figyelt kérdés

Már elég régóta szedek fogamzásgátlót. Soha nem történt probléma, és mielőtt elkezdtem szedni, azelőtt is alaposan utánajártam a mellékhatásainak, csináltam labort, trombózisvizsgálatot, magának a tabletta működésének (nevezhetjük így a hatását?), és még statisztikákat is néztem, hogy milyen védekezés mennyire hatásos.

Sőt, még egy listát is elkezdtem írni, hogy mikkel üthetem ki a gyógyszert (nem csak átfogóan, hogy antibiotikum, és szteroid, hanem a hatóanyagoknak néztem utána). Miután elkezdtem szedni kikísérleteztem azt is, hogy nekem mikor kényelmes szedni, és jobban figyelek arra is, hogy olyan ételt ne egyek, amitől tuti hasmenésem lesz (sok tejtől pl., de néha nagyon megkívánom és benyomok fél-egy litert).


Ennek ellenére ezen az oldalon folyton azt látom, hogy tizessével esnek teherbe a nők gyógyszer mellett. Nagyon sok ismerősöm szed fogamzásgátlót, és él rendszeres szexuális életet, de egyiknél sem történt soha probléma. Én magamon se éreztem soha terhesség jeleit, mindig tudtam, hogy egy-egy hatás a gyógyszer miatt van.


De múltkor konkrétan letámadtak, hogy ő márpedig jól szedte a gyógyszert mégis X alkalommal kellett abortuszra mennie. Láttam már olyan érvet is, hogy ő gyűjtőposztot talált valami Facebook csoportba arról, hogy hányan estek teherbe gyógyszer mellett.


Valóban ennyire gyakori lenne a teherbeesés RENDELTETÉSSZERŰ használat mellett?



2021. ápr. 12. 08:50
 1/9 anonim ***** válasza:
96%
Nem gyakori egyátalán. Van rá statisztika a neten, keresd meg.
2021. ápr. 12. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
96%
Nem, egyáltalán nem gyakori. Aki tabletta mellett esiknteherbe, az nem szedte rendesen.
2021. ápr. 12. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :)

1-es:

Igen, néztem statisztikákat, erről is írtam :) inkább arra szerettem volna utalni, hogy gyakorlatban itt mindenki másról beszél.

2021. ápr. 12. 08:56
 4/9 anonim ***** válasza:
83%

Itt gyakorin kivétel nélkül mindenki védekezés mellett lesz terhes. Általában tabletta vagy óvszer mellett, viszont érdekes módon a megszakítás mindkekinek működik 20 éve.

Hagyjuk már. Egyetlen ismerősöm sem lett terhes tabletta mellett.

Jah, és nekem 10 éven keresztül egy darab gumi se szakadt ki soha, itt meg mindenkinek hetente minimum egy.

Ki hiszi el?

2021. ápr. 12. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
31%

Nem gyakori, de előfordul. Manapság már ezek a gyógyszerek nagyon alacsony hormontartalmúak, már a dohányzás is csökkentheti a hatást, egyes diéták is. Vagy lehet olyan felszívódási zavar, amiről az ember nem is tud, de már egyes gyógynövények is bekavarnak.

De a legtöbb esetben emberi mulasztás áll a háttérben.


Itt elég jól összefoglalták:

[link]

2021. ápr. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
85%

Hagyjuk már, itt gyakorin MINDENKI védekezés mellett lesz terhes.


Persze, mert fsnak bevallani, hogy nem szedték a gyógyszert rendesen vagy "csak betette" gumi nélkül...

2021. ápr. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a véleményeket :)

Egyébként az óvszeres résszel is egyetértek, nekem se szakadt el soha, pedig 2 éven keresztül elég gyakran került elő. Több márkát is próbáltunk, sose volt probléma.

2021. ápr. 12. 12:38
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem ilyen gyakori, de van ismerősöm akivel előfordult. Óvszer kiszakadás is van ismerősnél. (Egyből rohantak esemény utániért) Nekem szerencsére semmi, de sose tudhatod.
2021. ápr. 12. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
83%
Nem gyakori, ismerősi körömben sem volt még ilyen. Nálam sem, 6 éve szedem. Igen, itt a gyakorin általában megfelelő védekezés mellett esik teherbe mindenki, itt ez a "divat". :D
2021. ápr. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!