Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A fogamzásgátló nektek bevált...

A fogamzásgátló nektek bevált a pattanások ellen?

Figyelt kérdés
Régóta nagyon pattanásos a hátam. Év elején voltam bőrgyógyásznál, aki egy gyenge antibiotikumot írt fel, semmi változás nem történt. Azt javasolta, hogy irassak fel fogamzásgátlót a nőgyógyászommal, ami egy vérvételes hormonvizsgálat után meg is történt. A tapasztalataitokra lennék kíváncsi, hogy (főleg a hátatokon) lévő pattanásokra hatásos volt-e vagy sem.

2021. ápr. 14. 20:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hat ez elég rossz ötlet volt szerintem. A fogamzásgátló nem megoldja a problémát hanem elfedi és ha esetleg abba hagyod a fogamzásgátló szedését újra vissza fog térni a pattanás.

Nekem is rettentő aknés volt a bőröm, hátam, mellkasom, szedtem rá gyógyszert ami tényleg aknés bőrre van, és helyre tette az arcom.

2021. ápr. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem értek egyet ezzel. A fogamzásgátló nem fog jó lenni hosszútávon, csak ideiglenesen kezel(heti) az arcod.

Ha valóban beteg a bőröd nem ártana rendes bőrgyógyászhoz menni és addig-addig próbálkozni, míg kiderül mi a probléma (van ismerősöm akinél így derült ki a gluténérzékenység, s van akinek valami egyedi aknéja volt és a 5. orvos tudta csak azt, hogy milyen gyógyszer fog hatni). Sajnos az orvosoknak sincs egyszerű dolga, mert egy aknés arc mögött állhat 100 bőrbetegség, és mind szinte ugyanúgy néz ki kívülről.


Viszont a kérdésre válaszolva, igen, amíg szedtem a gyógyszert nagyon szép bőröm lett. Abbahagyás után rohadni kezdett a bőröm.

2021. ápr. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
87%

Röviden az orvosod megunta, hogy hozzá járkálsz és lerázott a fogi tabival.

Fogamzásgátlót arra szedj max, amire való.

Érdemes lenne csinálni egy érzékenység tesztet. Lehet valamilyen összetevőre vagy allergiás (glutén, laktóz, hús, valamilyen krém stb...)

Igaz nekem nem volt nagyon pattanásos a hátam, de ami nekem és a páromnak is bevált az a napozás. Kifeküdni pár percre, pihenni és utána semmi baja nem volt.

2021. ápr. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
85%

Annyira utálom az ilyen orvosnak hívott véglényeket.

Folyásra/Pattanásra/Fájdalmas menszeszre és minden egyébre az a megoldásuk, hogy szedj fogamzásgátlót, bravo!

Én szedtem, a problémádat nagyon jól elfedi amíg szeded, ami jó érzéssel tölt el, viszont amikor abbahagyod a fogamzásgátlót 10x-esen kapod vissza a gondod és mellé még hoz is újakat. Tapasztalat.

2021. ápr. 15. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
69%
Fogamzásgátló nem pattanásra van !!!
2021. ápr. 15. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én szedtem direkt erre foggátlót,de ugyanolyan maradt mint előtte.Max egy picit szépítette a bőröm,de abba is hagytam hamarosan.Nekem kozmetikus segített,aki gépi kezelésekkel gyógyítja a bőröm,amit a nagytudású orvosok nem tudtak orvosolni.Nyáron napozom.
2021. ápr. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!