Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mièrt kèshet a menstruáciòm?

Mièrt kèshet a menstruáciòm?

Figyelt kérdés
Tegnap kellett volna megjönnie,de nem jött meg.Előtte való napokban görcsölt a hasam,de tegnap,mikor meg kellett volna jönnie már nem görcsölt egyáltalán,ès ma sem görcsöl.Terhes nem vagyok.Mitől lehet ez,mitől kèsik?Mit tegyek,hogy megjöjjön?

2021. ápr. 21. 09:27
 1/4 anonim válasza:
100%
Sok mindentől függ: hormonális változások, stressz, bioritmus változás (alvászavar/hiány), és vannak bizonyos ételek is (pl. narancslé) amikről legendaként terjed hogy nagymértékben fogyasztva csúsztatják a vérzést. Amúgy azt mondják hogy a 28-35 napos ciklus az "egészséges" és amíg ebből nem csúszik ki az ember lánya addig nem kell aggódni.
2021. ápr. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha még tini vagy, akkor az a nagy dolog, hogy eddig napra pontosan jött.

Nekem 18 évesen állt be rendesen, de még így is van 1-1 nap eltolódás ide-oda.

2021. ápr. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
16 èves vagyok,tehát nem kell megiednem nincsen semmi baj?Meg a 35 napos is normális?Meg ilyen korban normális ha kèsik?
2021. ápr. 21. 19:36
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A menstruáció nem úgy működik, hogy egyszer elkezded, s attól fogva mindig 28 napra jön rendületlenül. Először is kell neki idő, hogy beálljon, másodszor pl még a stressz is befolyásolhatja. Ráadásul az női szervezet alapból nem egy atomóra, nekem pl 26-28 napra jön.



Mikor én elkezdtem 21-23 napra jött, majd 23-25, 25-28. Majd úgy nézett ki hogy beállt kb 28 napra, de egyszer jött 34-re, egyszer meg 33-ra is.

2021. ápr. 22. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!