Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » MR leletben jártas valaki?

MR leletben jártas valaki?

Figyelt kérdés
Újabb endometriózis műtèt előtt àllok. MR vizsgàlatom volt, aminek az eredmènyèt nagyjàból értem. De azt nem tudom mi a külömbsèg a T1 és a T2 valamint a zsírelnyomàsos kèpek között. A petefèszkemben ès a beleimen is làttak cisztàt, volt ami T1 súlyozottra adott magas jelet, volt ami T2 re. A beleimen pedig T2 zsírelnyomàsra. Azt szeretnèm kèrdezni, hogy valaki esetleg tudja e, hogy ezek között mi a külömbsèg, azt gondolom a tartalma, de hogy melyik mi lehet? A google nem volt a barátom, az orvosomhoz pedig menzesz után tudok menni, igy most kicsit ràgom a kefèt mi lehet.

2021. ápr. 23. 07:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia! A T1 képek a zsírszöveteket, a T2 képek a zsírt ÉS a vizet mutatják a szövetek között. A zsírelnyomás pedig gyakorlatilag az aminek hangzik. A zsírszövetek adhatnak magas, de irreleváns jelet, ami zavaró lehet, ezért lehet rá szükség.
2021. ápr. 23. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Tehát ha jól értem, nem biztos hogy mindegyik ciszta? A tumormarkerem is meg van emelkedve, amit az endometriózis is okozhat. A leleten minden cisztànak van írva, másikat még nem láttam, így nem tudom, hogy ha daganat gyanú lenne, hogy szerepelne benne. Nem vagyok hypochonder, csak a csalàdban már sokszor előfordult, igy megfordult a fejemben ez a lehetőség is.
2021. ápr. 23. 08:49
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia! A ciszták tényleg ciszták, csak nem mindegyik vizet tartalmaz (gondolom valamelyik vért, vagy egyéb folyadékot nedvet tartalmaz), illetve valamelyiket körülveheti elzsírosodott kötőszövetű tok is, ezért nem mindegyik látszik jobban T2 súlyozott képeken, sőt. A tumormarker meg szokott emelkedni endometriózis esetén is, a tumort az extrém megemelkedett értékek jelzik (Pl. a CA-125 tumormarker (petefészek tumormarker) szintje a vérben 35-ig normális, de még a 300 is csak jóindulatú daganatot jelez.) . Ne gondolj egyből a legrosszabbra, jobbulást, remélem semmi komoly bajod nincs! :)
2021. ápr. 23. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
*folyadékot, nedvet
2021. ápr. 23. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a vàlaszokat :) megnyugtató
2021. ápr. 23. 09:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!