Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha néhány éve azonosítottak...

Ha néhány éve azonosítottak magas rizikófaktorú HPV törzset, kell vele valamilyen kezelésre járni? (28/N)

Figyelt kérdés
2019 legelején állapítottak meg nálam HPV 51-et, és az STD-doktor és bőrgyógyász hölgy azt mondta, a fiatal, erős szervezetek pár év alatt detektálhatatlan szintre leküzdik a HPV-t, és ő nem lát olyan okot, ami miatt szükséges volna további kezelés. Ez csak azért érdekes, mert elvileg pont a magas rizikójú HPV a melegágya a méhnyakrák kialakulásának. Ha valami baj lenne, azt kiszűrnék egy rutin nőgyógyászati vizsgálaton, ugye? Voltam azóta nőgyógyásznál, és ultrahanggal is megnézte a régiót, de mindent rendben talált. Kell valami egyéb óvintézkedést tennem (nem a szexuális életemre vonatkozóan)? Kérlek, csak komoly válaszokat írjatok, és mellőzzétek a slutshaminget.

2021. ápr. 23. 10:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Csak arra kell ügyelned, hogy betartsd az évenkénti szűrést, ha problémát találnak, akkor 6-3 havonta ellenőrzik, illetve ha szükséges meg kell műteni.
2021. ápr. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Az van, hogy a nogyogyasz nezzen meg kolposzkoppal is. De igy is, ugy is az van, hogy vagy egyaltalan nem tortenik semmi, vagy nem a rak kezdodik el, csak apro szemolcsszeru kinovesek a mehszajon. Evekre vagyunk a raktol. Ha valami megjelenik, johet biopszia, es attol fuggoen konizacio, egy kis darab kimetszese. Nekem ebren, helyi erzestelenitessel, verzes nelkul elektromos hurokkal, LOOP-pal vegeztek. De csak ug, hogy en felevente mentem szuresre es ket eve valtozatlan leletem volt. Ezt kesobb mas rendeloben mondtak, egy evente is eleg lett volna.

Lenyeg. Nok tobbsege atesik a fertozesen ugy, hogy nem is tud rola es elmulik. Nekem makacsul maradt, nekiallt elvaltozast okozni, de ez a rak elotti minusz valahanyadik ora.

Rendszeres alapos vizsgalat a lenyeg. A leletet pedig mutasd meg masnak is, ha a te orvosod elbagatellizalna szerinted.

2021. ápr. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Elozo vagyok, lenyeg ertheto, hulye stilusban fogalmaztam, bocs, ferjem telefonon beszel kozben.
2021. ápr. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

érdemes újra hpv szűrést kezdeményezned. ha pozitív, akkor mindenképpen citológiai (cintec) szűrés ajánlott, sejt szinten is megnézik van e elváltozás, ha már ultrahang mutatja ki, vagy szemmel látható az elváltozás, vége a dalnak.



pasik.


ha volt, van, és fennáll a fertőzés, akkor tuti pingpongoztok vele. ha van / volt orális erotika, akkor a szájüregi fertőzés is befigyel. onnan megint mindenhova hordozható a vírus.


tessék utánaolvasni ennek, nem játék. érdemes egy gardasil 9 szérián is elfilozofálni, főleg 28 évesen...

2021. ápr. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

kedves kettes.


méhnyakráknál a Kolposzkópia nem sokat ér, ha már látható a baj, akkor tényleg baj van. Citológia (Cintec plusz) a minimum, de nem két fillér.


ne keverd össze a 6-11 (-es hpv) okozta nemi szemölcsöket a méhnyakon kialakuló (pl. 16 18-as hpv) egyéb elváltozásokkal.


hpv fertőzés esetén: óvatosabb van 0 nemi élet a negatív eredményig, gumi használata, partnerszám minimalizálása, tampon használatának elhagyása, önfertőzés minimalizálása (más, friss törölköző az intim és egyéb bőrterületre) borotva és sövényvágó használatának felfüggesztése, közös használatú wc mellőzése s ott -otthon- fertőtlenítő használata (ülőke)....rendszeres szűrés, védőoltás (duma, hogy meglévő fertőzésnél nem érdemes, 3x50 ezer manapság.)


még egyszer, a hpv (16,18 ....) szájüregben is megtalálható, tehát egy csók is elég mindenhova. a 6,11 pedig bőr bőr kontaktussal hurcolható nagyon hatékonyan. de van még vagy 100 high risk típus.

2021. ápr. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Először is köszönöm szépen a válaszokat. Most, csakhogy biztos legyek, megnéztem a decemberi nőgyógyászati vizsgálat citológiai eredményét, azt látom, hogy "kenet negatív" illetve "onkológiailag negatív", így picit megnyugodtam.
2021. ápr. 24. 09:41
 7/11 EVA800 ***** válasza:
Mindig gumiovszerben közösülnek ?
2022. márc. 9. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Azóta hogy vagy?
2022. máj. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
8/8 azóta jól vagyok, köszi. 16án megyek újabb éves szűrésre citológiával, mindennel.
2023. febr. 5. 21:09
 10/11 anonim ***** válasza:

ennyi idő alatt elmúlik, ha nem ping pongoztatok a hpv-vel.


egy gardasil 9 nem árt...

2023. febr. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!