Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan 'tartjátok kordában' a...

Hogyan 'tartjátok kordában' a hormonszintetek?

Figyelt kérdés

Nyilván a természetes változások ellen nem sokat tudunk tenni,pl ciklus alatt változó hormonszintről, de úgy érzem engem ez nagyon megvisel és olyankor nem vagyok önmagam.

Általában jókedvű, energikus lány vagyok,aki pozitív hozzáállású és szeret pörögni. Aztán egyszercsak úgy kelek fel, hogy semmi èletkedvem nincs, nem akarok csinálni semmit, rossz a jövőkèpem és elkap a sírás. Este lefekszem és jön, hogy sirjak, pedig okom nincs rá.

A legrosszabb az volt, mikor pl nyaralás alatt èr el egy ilyen rossz lelki állapot és konkrétan a tengerparton napozva bőgtem el magam.

Legtöbbször mensi előtt, pms alatt érzem így magam, de nem mindig. Jelenleg menstruáció 4. Napján vagyok és most is ramatyul èrzem magam. Hiányzik a normális ènem, nem tudom mit tegyek ilyenkor. És abból is gondolom,hogy a hormonok csináljak ezt velem, mert pl az izzadság szagom is más, jobban és erősebben izzadok, ingerlèkenyebb vagyok és nem tudok koncentrálni.


Mit tegyek, hogy ne befolyásoljanak ennyire? Nem akarok a hatásuk alatt lenni. Valami praktika?


2021. ápr. 30. 11:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Gondolj arra, hogy egyszer úgy is elmúlik.
2021. ápr. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Bizonyos mértékig normálisak ezek az ingadozások, de a te esetedben szerintem valami más lehet a háttérben, ez már túlmegy a normális határon. Én is érzem a ciklusom változását, de ezek apróságok, nem ilyen drasztikus dolgok. Nem érzem úgy hogy "kordában kéne tartanom", mert nincsenek ilyen drámai változások, nem hat ki az életminőségemre.

Esetleg próbáld ki a Premens "gyógyszert", de szerintem érdemesebb lenne nőgyógyászhoz fordulni, és csináltatni egy hormonpanelt.

Ha az sem mutat ki semmi elváltozást, akkor vagy a pszichológia, vagy a neurológia területén kutakodnék tovább, mert nem kizárt hogy az agyad kémiai egyensúlyában van valami kis borulás amit lehet korrigálni.

2021. ápr. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Első, ez nekem sem segített soha... Akkor abban a pillanatban nehéz önmagaddal elhitetni, hogy ez tényleg elmúlik és ha még el is hiszem, azért elég rossz napokat így tölteni.


Nekem a nőgyógyász fogamzásgátlót ajánlott, hogy szabályozza a hormonokat, de már egyszer szedtem és le kellett vele állnom, mert másféle mellékhatásai voltak, meg egyébként sem szeretnék tesztelgetni, mert időbe telik, mire az ember megtalálja a neki teljesen megfelelőt...

Én ilyen napokon, ha nem épp a görcstől fetrengek igyekszem programokat csinálni, amik elterelik a gondolataimat és bár létezni is nehéz és mikor így érzek marhára a hátam közepére nem kívánom az egészet és legszívesebben lemondanám, de miután ezen túllendülök és tényleg elmegyek, utána valóban rengeteget segít. :)

2021. ápr. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Esetleg lehet bipoláris vagy. Sőt, elég valószínű.
2021. ápr. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Valóban nem segít az, hogy várom a vègèt, mert rossz megèlni, és ilyenkor is produktív kellene legyek pl munka, előre tervezett dolgok miatt:/


A premenst ilyen tünetek miatt szokták ajánlani? Jó ötlet a hormonszint vizsgálat is, de ezt milyen időszakban kellene? Mármint a ciklus melyik felèben?

Fogamzásgátlót én sem szívesen vennèk, de pl gyógynövény alapú gyógyszert, vagy vitaminokat viszont igen,ha segítene.

2021. ápr. 30. 12:01
 6/11 anonim ***** válasza:

Én egy laktózintolerancia tesztet csináltatnék. Más miatt, de glutén és tej mentességre áltam át. Azóta sokkal jobb a pms, nekem stresszes időszakban az egész ház hallotta a kiborulásaimat. 13 évesen kezdődött (előtte alig sírtam), rendszeresen a menstruáció előtt 1-3 nappal és ahogy nőttem fel egyre rosszabb lett.


Mástól is hallottam, hogy tejet és cukrot nem szabad enni menstruáció előtt, mert pattanásaid lesznek és jobban fog fájni, de nem hittem nagyon benne. Most, hogy kipróbáltam, a laktóz/tej mentességet ajánlom mindenkinek, főleg, ha szoktál puffadni.

2021. ápr. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Érdekes, hogy ennek is köze van ahhoz, hogyan èrzed magad!

Jó ötletnek tartom, már régebb is gondoltam rá, hogy valamilyen intoleranciám lehet. Puffadni is szoktam, sokszor annyira megnő a hasam, hogy többször terhesnek nèztek(mivel alapból vékony vagyok ).

Ahogy írtátok a bipoláris lehetőséget, kissé megijedtem. Erről is olvastam régebb, viszont mivel ez a problémám havonta pár napig jelentkezik, ezért inkább a ciklus változással hoznám összefüggésbe.

2021. ápr. 30. 12:43
 8/11 anonim ***** válasza:

Nagymamám bipoláris volt amúgy.


Sokat gondolok rá, mert szerintem ugyanazok a tünetei voltak, mint nekem. Gyakran nem tudott aludni esténként és nem értettük miért. Folyton azt gondolta, hogy beteg, hol ez fájt neki, hol az és nem szerette a vendégeket, mert nagyon sokat kelett szellentenie.

2021. ápr. 30. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ezek meg rám is igazak voltak, amíg ettem tejet. Persze lehet, hogy csak véletlen és két független betegsége is volt...
2021. ápr. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Szegény :/

Amúgy én sem alszom jól. Nehezen alszok el, vagy ha igen akkor nem pihentető az alvásom, rengeteget álmodok:S

2021. ápr. 30. 13:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!