Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nem múló húgyuti fertőzésre...

Nem múló húgyuti fertőzésre valami másfajta gyógymód?

Figyelt kérdés
Több hónapja van húgyuti fertőzésem. (Hüvelygomba miatt) A tünetem kellemetlen vizelés és néha alhasi fájdalom. Először próbálkoztam Urzinollal, aztán a nőgyógyászom írt fel Fosfomycin Exeltist (hüvelygombával is kezelnek), aztán a háziorvosom Nolicin S-t, amiről csak jókat hallottam, de egyiktől se múlt el, még csak enyhülni se enyhültek a panaszaim. Nem szeretnék már egy 3. fajta antibiotikumot elkezdeni szedni, szóval akinek hasonló problémája volt, el tudná mondani, neki hogy oldódott meg? Esetleg valami házi praktika?

2021. ápr. 30. 12:21
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
53%

Sajnos a házi praktika itt már nem válik be, ilyen mértékű fertőzésnél. Alhasi fájdalom se jó jel, húzódik felfelé a fertőzés. Ez egy ördögi kör sajnos, az antibiotikum kell a bacik ellen, de az kiüti a flórádat, megérzed oda lent is, hüvelygomba, folyás, viszketés...

D mannose esetleg kiegészítésként?

2021. ápr. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
51%

ha gombád van, miért ab-t kapsz?

tenyésztés volt?

2021. ápr. 30. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:

Azért szedek antibiotikumot, mert egyrészt azt írtak fel, másrészt eddig semmi nem használt nagyon. Sajnos eddig nem múlt el semmitől. A hüvelygombával is szenvedek egy ideje, már a 2. kezelésemet csinálom, az se múlt el. Szóval szenvedek mind a kettővel.

Tenyésztést nem csináltak, pedig már többször is voltam nőgyógyásznál ezzel a problémával.


Köszönöm a tippet, kirpóbálom a D mannoset majd.

2021. ápr. 30. 12:48
 4/34 anonim ***** válasza:
100%

milyen kezelést csinálsz?

van ám orális gombaölő is, fura, hogy nem azt kapod


d mannóz konkrétan felfázásra van, amin lehet, hogy segít, de neked nem az e.coli okozza ezt valószínűleg, így felesleges

2021. ápr. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:
Kúpot használok és szájon át szedhető gyógyszert is kaptam, azt már beszedtem. Illetve az első kezelésemben is volt kúp és tablettás gyógyszer, de attól se javultam.
2021. ápr. 30. 13:03
 6/34 A kérdező kommentje:
Most bórsavas kúpot írtak fel, elsőleg meg CNS kúpot.
2021. ápr. 30. 13:04
 7/34 anonim ***** válasza:
A húgycsövedet nem erzed fajni es a hólyagot??
2021. ápr. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:
De igen, az is fáj.
2021. ápr. 30. 13:45
 9/34 anonim ***** válasza:
miért nem mész el urológiára? legalább ki lehetne zárni, hogy nem ott van gond, ha meg igen, akkor kapnál rá megfelelő ab-t
2021. ápr. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:
Csak az lenne a lényeg, hogy nem szeretnék több antibiotikumot szedni, mert ha az se hat, akkor félek, hogy rezisztens leszek már.
2021. ápr. 30. 14:10
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!