Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Az Astrazeneca körül nincs...

Az Astrazeneca körül nincs már botrány, ugye? Nem rosszabb mint bármelyik más oltás, igaz?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom, lecsengett az a vérrögös dolog, illetve kiderült, hogy a többi vakcina, főleg az agyonajnározott Pfizer ugyanúgy okozhat vérrögöt. De ez olyan ritka, hogy az esélye hogy most pont nálam jön ki, kb.a nullához konvergál, nem? Kérhetem nyugodtan az Astrazenecát, nem igaz?
2021. máj. 2. 17:20
1 2
 11/12 anonim válasza:
KÖTELEZŐ OLVASMÁNY: [link]
2021. máj. 6. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Személyes tapasztalatomat tudom csak megosztani az AstraZenecával kapcsolatban. Hiába vagyok a vérrögképződés kockázatának leginkább kitett korosztály, a félelmem alaptalannak bizonyult. Az oltást követő 8 órában csak a helye fájt, majd még aznap este durva hidegrázás jött, és felugrott a lázam 38 C°-ra, valamint szédültem. Jól alszok, így az este nem volt baj, reggelre a hidegrázás és a szédülés megszűnt, a lázam szépen lassan délutánra el is múlt. Utána még két napig fájt az oltás helye. A másodikra később megyek, de elvileg az már kevesebb eséllyel hozhatja elő a ritkább mellékhatásokat. Abba nem mennék bele, hogy voltak-e politikai okai az Astra körül kialakult/gerjesztett botrányoknak, mert ennek se a tudományhoz, de a személyes tapasztalathoz nincs köze.

A természetes immunválasztól meg nem érdemes tartani, sőt én inkább jó jelnek tartom, ha van.

20/F

2021. máj. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!