Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Endometriózis esetén mi a teendő?

Endometriózis esetén mi a teendő?

Figyelt kérdés

Tegnap voltam magán úton nőgyógyásznál. Nagyon fáj a hasam, ciklustól függetlenül, bármikor belenyilal a szúró fájdalom.

Az ultrahang kimutatott egy 4 cm-es "képletet" amire a dokinő mondta, hogy tünetek alapján (nagyon erős menstruációs görcs,fájdalmas szexuális együttlét) ez endometriózis.

Azt mondta, hogy 2 havi vérzés után menjek vissza kontrollra. Ennyi. Se több se kevesebb. Se gyógyszer se semmi.

Utána olvastam, és nagyon nem szeretném, hogy ez nagyobb legyen, vagy most emiatt meddő legyek... 21 vagyok.

Kaposváron milyen orvoshoz fordulhatnék? Kinek mondjam, hogy ezt így azonnal műtsék meg, mert nem bírom már a fájdalmat?



2021. máj. 4. 06:54
 1/5 anonim ***** válasza:
93%
Az endometriosissal az a baj, hogy nagy része nem látható UH vizsgálattal. Egy cisztát minden doki ki tud szedni, aki kicsit is jártas laparoszkópia an, de ha valóban endometriosisod van, nem lehet tudni, hogy mennyire kiterjedt a folyamat. És ha nem csak cisztád van, hanem tele van vele a kismedencéd, nem árt, ha olyan operál, aki jártas benne.
2021. máj. 4. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem cisztád van, ezért mondta, hogy menj vissza, mert általában magától ürül, műtétet csak 5cm körül csinálnak, viszont tud komoly fájdalmat okozni. Nem az van a papírodon, hogy cisztikus képlet? Endometriózist csak műtéttel lehet igazolni, amibe sokszor nem szívesen kezdenek, mert visszanő, és nagyobb problémákat okozhat.
2021. máj. 4. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Jobb oldali ovarium 5.3 x 3 cm, rajta egy 3.6×3.6 cm vegyes echozottságú képlet.

Douglas üregben szabad hasi folyadék nem látható.

Diagnótis: Női nemi szervekkel és havivérzéssel kapcsolatos egyéb, k.m.n. állapotok.


Ez akkor lehet "csak" ciszta?

2021. máj. 4. 10:20
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha endometriózis, akkor 3 centitől műtik, nem 5-től...
2021. máj. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Holnap megyek egy másik, talán tapasztaltabb orvoshoz, meglátom Ő mit fog mondani... Mert (nyilván) magamra lettem hagyva egy diagnózissal + az internettel, és a tüneteim alapján ez még bármi lehet...
2021. máj. 9. 11:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!