Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehet hogy inzulin rezisztenci...

Lehet hogy inzulin rezisztencia miatt nem tudok fogyni?

Figyelt kérdés
A menstruációm rendszertelen és egy hét diéta utan egy dekat sem fogytam,pedig feleztem a szénhidrát mennyiségét a korábbihoz képest. Igazából fél éve nem fogytam semmit. Előtte 6 kg sikerült,de salátát ettem három hónapig. Akkor is keveselltem a fogyást. Meg legalább 10 kg kellene.:( A mozgás: napi 3 órát baktatok a 15 hós után a játszón. Folyamatosan mozgásban van,én erre már ratornazni nem tudok,így is fáj a lábam forgóm,illetve gerincsérvem van. Szóval szerintetek lehet IR miatt ,vagy annak van más tünete is?
2021. máj. 10. 05:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Persze, lehet. Szerintem PCOS-ed is van, ezek gyakran együtt járnak.
2021. máj. 10. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hát egyszer mondták hogy az egyik petefészek apró cisztas ,de a másik orvos azt mondta ez hülyeség,nem lehetek pcos mert azonnal teherbe estem. Azt mondta azzal nem lennék terhes. Passz 🤷
2021. máj. 10. 05:52
 3/12 anonim ***** válasza:
52%

Valóban nem igazán könnyű teherbe esni IR és pcos mellett.

Szerintem sokat eszel. A szénhidrátfelezés egy dolog. Attól még a kalóriabevitel lehet több. A 3 órás gyerek után rohangáláshoz már hozzá vagy szokva. Nem számít fogyás szempontjából mozgásnak.

2021. máj. 10. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Hát nagyon lefaraszt pedig. Mikor alszik csak pihenek. Lehet még mindig tul sok a kalória. Megpróbálom elkezdeni számolni. Kávét cukorral iszom,másképp nem megy,de arra szükségem van,mert 4-5 kor kel a gyerek hajnalban. Laktozintolarenciam is van.
2021. máj. 10. 06:41
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Kezdd azzal, hogy minden falatot felírsz, amit a szádba teszel. Azt a kiflicsücsköt is, amit a kismanó meghagy. (Gyerek mellett könnyen beleesünk a "konyhamalac" státuszba) A cukrot a kávéba nem próbáltad még meg helyettesíteni édesítőszerrel? Próbálgassad őket, biztosan van olyan, ami bejön, és máris egy csomó mínusz kalória.
2021. máj. 10. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Veszek ma édesítőszert,nem próbáltam még. Napi két kávé sajnos kell. Ez igaz,néha bekapom a gyerek maradékát,nehéz kidobni a drága kaját :/
2021. máj. 10. 06:56
 7/12 anonim ***** válasza:
51%
Attól, hogy valami nagyon fárasztó, még egyáltalán nem biztos, hogy jelentős energiát is éget, azaz a fogyást is segíti. Pl. oldalra kitartani a kezed és úgy hagyni, vagy derékból hajolgatva a lábujjadat megérinteni iszonyú fárasztó dolog (csináld egy félórát, és örülhetsz, ha nem ájulsz el bele), de fogyáshoz mint mozgásforma a világon semmit nem ér. És sajnos ehhez eléggé hasonló az is, amikor a kicsi után szaladgálsz.
2021. máj. 10. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Azt hittem a több óra gyaloglás azért éget kalóriát,hiszen elég magas pulzust csinál,nekem legalábbis 🥴😄 de akkor gyűjtöm az erőt a tornahoz
2021. máj. 10. 06:58
 9/12 anonim ***** válasza:

Miket és mennyit eszel egy nap kb? Amúgy szerintem teljesen egyénfüggő dolog a hízékonyság meg hogy kinek mennyi mozgás elég, én heti 2-szer járok edzőterembe, amíg most fél évig zárva voltak a korona miatt, volt, hogy napi 2000 lépést sem tettem meg. Volt, hogy egész nap csak itthon voltam. És egy dekát nem híztam, 47 kg vagyok. Pedig azért eszek is rendesen, napi 5 étkezés megvan és vegyesen eszek bármit, nem csak zöldségeket.


Simán lehet, hogy te sokkal többet mozogsz, mint én, mégsem fogysz, mert ilyen a genetikád vagy a hormonjaid vagy ki tudja. Vagy többet kell mozognod, vagy kevesebbet enned(főleg cukrot kerülni), vagy kezeltetni az IR-t.

2021. máj. 10. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
1400 kalória alatt vagyok általában, legalábbis próbálom. majd elmegyek vérvételre. Csak az a baj,hogy nincs kire hagyjam a gyereket. 120 perces cukorterhelesre nem szívesen vinnem a 15 honapost. Most megyek majd pfeizerre,oda is viszem magammal,mert munkaidőben nincs kire hagyni .
2021. máj. 10. 09:10
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!