Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mivel lehet a menstruáció...

Mivel lehet a menstruáció hosszát csökkenteni? Jártam többször (sőt nagyon sokszor) miatta orvosnál, nagyon régóta fennáll a probléma, de senki nem mond semmi érdemlegeset. Lejjebb kifejtem.

Figyelt kérdés
Amióta megjött, mindig hosszan véreztem (minimum 6 nap vérzés + néhány nap barnázás), néhány évvel ezelőtt volt olyan, hogy el se múlt, csak a következő menstruációval, nagy ritkán elmúlt 11-13 nap alatt. Idő közben volt 3 korai vetélésem, szültem 2 babát, az első gyerek előtt azt mondták, hogy majd a szülés után rendeződik (egy orvossal eljutottunk a hormonlaborig, akkor pl peteérésem se volt, hónapokig hőmérőztem, teljes volt a káosz), de a második gyerek után már nem csak a vérzés, hanem a ciklus hossza is elkezdett bekeveredni, 24 napos ciklus is előfordult, az meg rendszeres lett, hogy 2 hetet csúszott. Ezért ismét elmentem nőgyógyászhoz, aki rábeszélt, hogy szedjek fél évig fogamzásgátlót, majd attól rendeződik, és utána is valószínűleg rendben lesz. Nem akartam nagyon szedni, de mivel ő az orvos, elkezdtem. A második hónaptól nagyon durva migrénjeim lettek (régebben is voltak, de évekkel ezelőtt kapott prizmás szemüveggel elmúltak, rejtett kancsalságom van, ez nagyon gyakori migrént okozott, de pl erre se jöttek rá, hiába jártam neurológiára, és szemészetre évekig, végül egy optikusnak említettem a panaszaimat a szemüvegkészítésnél, neki állt össze a kép). Visszatérve a nőgyógyászhoz, vele egyeztetve 4 hónap után, amikor már nem bírtam tovább az egyre durvább migréneket, abbahagytam a fogamzásgátlót, a menstruációm pedig újra az összesen kb 4 nap vérzés + 3 nap barnázás helyett újra összesen 10 nap körüli lett. A migrén pedig ismét eltűnt. A következő javaslat a barátcserje kapszula volt, ami ismét lejjebb csökkentette a vérzéses napok számát összesen 8 napra, de ismét jött a migrén. Így ezt is kénytelen voltam abbahagyni, de a vérzés újra elnyúlt 11 naposra, viszont legalább nem hasogat a fejem.... Van vagy volt bárkinek bármi hasonló panasza a vérzésével kapcsolatban, amin esetleg már tudtak segíteni? Mivel ez a nyűglődés már nagyon sok éve tart, jó lenne már tudni, hogy tényleg 10-12 napos menstruációkkal kell együtt élnem, vagy van bármi olyan mód ami csökkentheti, és nem okoz migrént? (természetesen nem az orvosok hozzáértését kérdőjelezem meg, egyszerűen már csak nem tudom mihez lehet még kezdeni) Ja a pajzsmirigyem rendben van, és vérzékeny se vagyok, picit alacsony a trombocitaszámom, de az sincs a határérték alatt. Köszönök minden javaslatot.

2021. máj. 20. 13:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
tervezel még gyereket? ha nem, én elgondolkodnék az elköttetésen
2021. máj. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Katona Dius ***** válasza:
100%

Nem akarok hülyeséget beszélni, de én úgy tudom, hogy az elkötés után is van vérzés, csak a petesejt már nem hagyja el a petefészket, mert a petevezeték kerül elkötésre. Így vérzés ugyanúgy van, csak terhesség nem lehet.

De javítson ki valaki, ha rosszul tudom.

2021. máj. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
#2 wow igazad van
2021. máj. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
39%

1-es, hülyeséget írsz, attól hogy elkötik még fog menstruálni. Édesanyámat elkötötték a harmadik gyerek után, azóta is 10-15 napos brutál vérzései vannak, több kaparása is volt, semmi nem használt.

Nekem is durva volt mindig, 10 nap az átlag. Nekem a fogamzásgátló segített, más fajtát is próbálj ki, lehet az nem volt jó amit kaptál, de van bőven választék, az egyik biztos beválik. Sajnos mást nem tudok mondani.

2021. máj. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
#4 igen, utánanéztem, felfogtam, írtam is, nem kell ismételgetni
2021. máj. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Amikor írtam, még nem volt ott az a válasz, elnézést.
2021. máj. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Fogamzásgátlót nem nagyon szeretnék már, úgy hallottam az inkább csak elfedi a problémát, és nekem is inkább ez volt a tapasztalatom. Utána ugyanaz a probléma visszajött amint abbahagytam. Ezért próbáltam meg a barátcserjét is, hátha helyrehozza, nem elfedi.
2021. máj. 20. 15:49
 8/10 anonim ***** válasza:
53%

Gondolom az orvos csinált ösztrogén és progeszteron teszteket? Pajzsmirigy stb megvolt szintén?


A barnázás és az elvetélés alacsony progeszteron szintre utal. Sajnos, amit nagyon sok régi taníttatású doki nem néz, csak az újabb endokrinológusok, hogy nem csak a normális értékeken belül kellenek legyenek ezek az értékek, hanem az egymáshoz képest % se mindegy.


Lehet mind a kettő normális de túl erős az ösztrogén. A progeszteron felelős azért, hogy a menstruáció elinduljon és vége legyen. Ezért szoktak bébi tabit felíratni, mert az elvileg rendbehozza (nekem csak rosszabb lett)


Pajzsmirigyet pedig azért kellene nézni, mert az ösztrogénnel együtt dolgozik a pajzsmirigy hormon, tehát ha mondjuk ez a hormon alacsony, akkor extra ösztrogén termelődik, hogy helyettesítse.

Erre kellene: TSH, T3, T4, Reverz T3, Anti TPO, anti TGB és vitamin D tesztek. Ezeket megcsinálták (TSH egyedül nem elég)?

2021. máj. 20. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nagyon régen, még a szülések előtt néztek hormonokat, akkor volt egy kisebb probléma, akkor először elkezdtem szedni a barátcserjét, és mivel akkor amúgy is rendszeresen volt migrén, nem tűnt fel, hogy többet fájt volna a fejem, viszont ezután nagyon gyorsan, talán egy hónapon belül megfogant az első gyerek aki végre meg is maradt. Utána már nem foglalkoztunk a hormonokkal, ő volt amúgy az egyetlen doki, aki úgy éreztem, hogy foglalkozik a dolgokkal. Csak sajnos elment a kórházból.

A pajzsmirigyet megnézték, állítólag rendben van.

A TSH-t és D vitamint megnézte, a többire nem emlékszem, majd utánajárok.

Köszönöm a segítséget!

2021. máj. 21. 05:48
 10/10 anonim ***** válasza:

Szívesen! Remélem beválik!


A pajzsmiriggyel kapcsolatban: a magyar orvosok hajlamosak elhajtani, hogy nincs semmi bajod. Egy kis infó, hogy mikor tudd, hogy mégis van valami és álld a helyed:

TSH 2 fölött van. T3 és T4 a referencia tartomány alsó harmadában van. Kell anti TPO és TGB, mert azok az autoimmun betegség jelei, és sokszor nem emelkedik meg a TSH, ha autoimmun az ember és ezért évekig nem találják meg.


A pajzsmirigy ultrahang meg nem jelent semmit. Lehet az ember pajzsmirigy problémás, az ultrahangon csak akkor jön ki valami, ha nagyon nagy már a baj.


Nem erősködöm, hogy ez a bajod, de ha már elindulsz ebbe az irányba, akkor érdemes tudni, hogy mikor hajtanak el és mikor nincs tényleg baj.

2021. máj. 21. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!