Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért nemtud megjönni a...

Miért nemtud megjönni a menzeszem?

Figyelt kérdés
Többször is előfordult már, hogy úgy kellett beindítanom edzessél vagy jógával. Most is 4 napja késik és érzem hogy gyengén görcsölök napok óta, a melleim nagyon fájnak, de nemtud megjönni :/ volt hogy egy hétig ezt csinálta mire kitaláltam hogy jógázok, azzal nagynehezen beindult. Orvos szerint minden rendben van velem. Akinek volt ilyesmi problémája, hogy oldotta meg?

2021. máj. 23. 16:59
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nálam is így kezdődött a dolog. Eleinte csak késett, aztán 1-1 hónap ki is maradt. Elmentem orvoshoz, megvizsgáltak, vérvétel, minden rendben.

Aztán már volt, hogy 3-4 hónap maradt ki egymás után, akkor már nem hagytam magam lerázni, mindig mentem a nőgyógyász nyakára. Végül 2 dolog derült ki: az egyik a pajzsmirigy alulműködés, a másik pedig a korai petefészek kimerülés.

Hozzáteszem, hogy ezek egyikét sem mutatja ki a szokványos nőgyógyászati vizsgálat és a teljes vérkép, speciális értékekre kell rászűrni, amit külön kérni kell.

Nálad lehet, hogy teljesen más dologról van szó, az is lehet, hogy stressz miatt késik kicsit, vagy csak szimplán ingadozik a ciklusod pár napot, de érdemes lenne egy teljes hormonpanelt csináltatni és beutalót kérni endokrinológiára. Amúgy sem árt egyszer ellenőriztetni élet kortól függetlenül, hogy minden rendben van-e.

2021. máj. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Pajzsmirigyemet pont ezért nézettem. Azzal nincs probléma. Elméletileg pcos-em van es inzulin rezisztenciám. Valamint kis progi hiányom. Ezek mar 14 éves koromtól vannak. Volt hogy évekig nem mensiztem, az rendbelett rakva. Most annyi a problémám hogy zavaros kissé, és nehezen jön meg. Igazából mióta mensizek azóta nem rendszeres. Vannak honapok mikor kb 30 naponta megjön. Van mikor 1,5 hetet tolódik. Van hogy ki is marad a vérzés párszor :( komolyabb hormon nézésem még nem volt, mert a dokim sose küld el. Aztmondja minden rendben van szervileg. Valószínű orvost váltok.
2021. máj. 23. 18:10
 3/3 anonim ***** válasza:

Értem. A PCOS és az IR is össze tudja kócolni a ciklust, de az nagyon jó, hogy ezeket már kiderítették.

Viszont tényleg nem ártana egy teljes hormonpanel, mert abból is sokminden kiderülne, pl. az AMH-érték. Ha később babát szeretnél, ezt mindenképpen érdemes ellenőriztetni.

Nekem is mindig rendszertelen volt a mensim. Volt, hogy 21 és 35 napos különbségekkel jött meg, sokat kínlódtam vele. Most nagyjából rendben van.

Az mindenképpen jó, hogy jógázol, a testmozgás is segít kicsit helyretenni.

Mielőbbi jobbulást! :)

2021. máj. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!