Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan különbözteted meg a...

Hogyan különbözteted meg a bakteriális fertőzést a gombától?

Figyelt kérdés

Sokan vagyunk vagyunk munkahelyemen a wc-kre. Koedukáltak is. Törölgetem fertőtlenítővel de néha hiába.

Sokszor voltam már orvosnál is ezzel. De mindig azt mondják gomba. Egyszer kaptam hójag hurutot is. Nem éreztem különbséget.

Páeommal óvszert használunk.

A Pevarlylady hüvelykúp hatásosnak tűnik. Az gombára van. De arra gondoltam, hátha csak tüneti kezelés, hisz a bakteriális fertőzés is jár némi viszketéssel.



2021. jún. 2. 12:26
 1/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
23%
A gomba bőrbetegség általában, a bakteriális fertőzés meg okozhat belső gyulladásokat is a szervekben.
2021. jún. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
62%

Ami biztosan gomba: túrós, darabos, fehér hüvelyváladék, viszkető érzés a hüvelyben és a szeméremtájékon. Az ajkak duzzadtak lehetnek, kipirosodnak, apró sebek jelenhetnek meg a nyálkahártyán. Általában nem büdös, ha mégis erős hal- vagy vérszaga van, akkor ott lehet bv is vagy akár méhnyak gyulladás.


Van, hogy társul a gomba és a bakteriális vaginózis. Kellene szakember, aki kikezel, mert ezek szerint visszatérő panaszról van szó. Ha budapesti vagy, Ujházy Andrást tudom javasolni, kúpokat és szájon át alkalmazandó gombaellenes gyógyszert ír fel rá, helyben megvizsgálja, meg is mutatja a kenetet a mikroszkóp alatt.


Ami fontos a kezelésen felül, hogy erősítsd az immunrendszered, mert akkor szaporodik el a gomba, akkor borul a legkönnyebben fel a flóra, ha nem vagy rendben egészségileg. Cink, D-vitamin, sok zöldség, gyümölcs, amit tudsz, szedjél, egyél.

2021. jún. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%
Nekem január óta mindig visszajött, folyamat nőgyógyászhoz jártam, végig szedtem a gyógyszereket, utána rá 1 hétre megint visszajött. Imádtam habfürdős vízben feküdni órákig, és néha éreztem, hogy a víz bemegy a hüvelyembe. Valószínűleg ez okozhatta, mert mindig kádban fürdés után 1-2 nappal jött elő az egész. Mióta csak zuhanyzom, nincs semmi problémám, végre. Egy próbát megérhet mindenképpen, ha te is kádban fürdős típus vagy.
2021. jún. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
52%

Először is nem kellene a munkahelyeden leülni a wc-re soha, semmikor, csak végszükség esetén; de ilyesmit nem is biztos, hogy onnan szedsz össze, ha a hüvelyflórád sérül gyakorlatilag saját magadtól kapod. A bakteriális fertőzés, büdös, színes hüvelyváladékkal jár, a gomba fehér lepedékkel, viszketéssel. A hólyag hurut gyakori vízelési ingerrel, fájó pisiléssel.

Legközelebb kérj tenyésztést, és ha teheted rendszeresen használj hüvelyi probiotikumot a megelőzés érdekében.

2021. jún. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
26%
Soha nem ülünk rá máshol a wc re, azt hittem ez mindenkinél alap.
2021. jún. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hagyjuk már azt a baromságot, hogy a WC-m ülve kapod el. Normális esetben, ha rá is ülsz, akkor is a combod ér a deszkához, nem fognak a gombák a hüvelyedbe mászni.

A hüvelyben kis mennyiségben előfordul gomba is, ami nem okoz gondot, mert a hüvely normál flórája, a tejsavtermelő bacik mellet nem tud elszaporodni. Ha lecsökken a normál flóra, akkor a gomba elszaporodik és tünetet okoz.


Orvosok vizsgálták, hogy a nők között 4 típusú hüvelyflóra összetétel fordul elő. Van, akinek nagyon stabil, és kB semmire meg se mozdul, az ilyen nő kB. szart is kenegethetne a hüvelyébe (már elnézést a vulgáris példáért). Valakinek pedig annyira érzékeny, hogy a menzesz (progeszteron túlsúly + a lúgos vér) is felborítja, vagy ha kicsit több a szex otthon, akkor már a sperma lúgos ph-ja is elég hozzá.


Szóval nem a közös buditól leszel gombás. Kúraszerűen használj valami tejsavtartalmú készítményt megelőzésre.

2021. jún. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi vákaszokat.


A közös wc, az toi toi. Nem tudok fölé guggolni mert nem ér le a lábam.

2021. júl. 27. 08:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!