Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nem bírom a meleget, utálom a...

Nem bírom a meleget, utálom a nyarat, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Egyszerűen rosszul vagyok a melegben, izzadok mint a ló (tenyerem, szám felett, felsőtestem, fejbőröm, stb.) és nem tudok mit csinálni, minden barátnőm élvezi súlytól függetlenül a nyarat, én meg meghalok.
2021. jún. 18. 07:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Menj Szentpétervárra nyaralni :)
2021. jún. 18. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Alkati kérdés, nem tudsz rajta változtatni. Én is ilyen vagyok. Lesötétített szoba, ventilátor, jeges tea, pihenés.
2021. jún. 18. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%

Sajna az éghajlatváltozás nem neked fog kedvezni. Nem írtad a súlyod, de attól még, hogy a kövér barátnőid jól bírják a meleget, neked segíthet a fogyás, ha amúgy elhízott vagy. Nekem segített, bár nem tudom, hogy a több mozgás miatt jobban megedződött keringési rendszer miatt vagy maga a testsúlycsökkenés közvetlenül.


Amikor lakóhelyet, munkahelyet, párt választasz, akkor vedd figyelembe ezeket az igényeidet is. De akár már szakmaválasztáskor is számít, én például informatikus vagyok, nálunk tipikusak a légkondícionált irodák. Ne költözz tetőtérbe, esetleg megfontolhatod, hogy egy mátrai faluban telepedj le, vagy egy északi országba költözz.


Ha pedig muszáj kimenni a melegbe, akkor legyen nálad víz (ha a fél literes palackot lefagyasztod, sokáig hideg marad, de érdemes lehet 2 napra is a fagyasztóban hagyni hogy rendesen átfagyjon), sapka, a sapkádat is meglocsolhatod vízzel stb. A gondolkozásodon is sok múlik, ha ismételgeted a melegben magadnak, hogy jaj milyen rossz, jaj milyen rossz, akkor tényleg rosszabbul fogod magad érezni.

2021. jún. 18. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én vékony vagyok de így is izzadok meg megsülök. Ez van :D De inkább a meleg, mint a tetű hideg, lsd idén télen, de még május közepén is 2 fok volt reggelente.
2021. jún. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem leesik a vérnyomásom melegben, még a végtagjaim is el tudnak nehezedni. Zárt térben már 27 fok meleg nekem, nem tudok koncentrálni stb.


A sport, egészséges(ebb) életmód valamit segít ezen.

2021. jún. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudunk vele mit csinálni kérdező, sajnos ez van. Rühellem én is, itthon csak a hűs szoba meg a ventilátor és a hideg üdítő segít. Inkább lenne tél, a hideget könnyebben viselem, ugyanis felöltözni fel tudok még egy meg még kettő pulóverrel, de ilyenkor már mit vessek le, a bőrömet? :O :D
2021. jún. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!