Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tegnap éjjel kitapintottam...

Tegnap éjjel kitapintottam egy kemény dudort a bal mellemben a bimbó körül, és most teljesen kétségbe vagyok esve, hogy mi lehet az. Eddig nem vettem észre. A napokban fog megjönni a mentsruációm, lehet, hogy csak ehhez van köze? 14 éves lány vagyok.

Figyelt kérdés
Gyors segítséget kérek!:(
2008. dec. 8. 14:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ne essél kétségbe,egész biztos csak a hormonok okozzák!Sztem meg vannak duzzadva a emlőmirigyeid.
2008. dec. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Előfordulhat, hogy a tejmirigyek gyulladnak be. Egyáltalán nincs kizárva. Pont abban a korban vagy amikor a hormonok hatására elég erőteljes változásokon megy keresztül a tested. Menj el nőgyógyászhoz, már vannak tinédzser ambulanciák és nődokik. Sőt nő nőgyógyászt is választhatsz. A mammográfia NEM NEKED VALÓ! Eszedbe ne jusson! Ha még ezek után is bizonytalan vagy inkább lágyrész ultrahang vizsgálatot kérj, ami nem fájdalmas. Remélem tudtam segíteni.
2008. dec. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! És akkor mindenképp menjek el mostanában orvoshoz? Egyébként sokszor voltam már nőgyógyásznál különböző okokból, szóval van nekem már nő nőgyógyászom és nem is félek tőle.:D De így most kicsit megnyugodtam.
2008. dec. 8. 14:45
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen problémám, néhány évvel ezelőtt észrevettem az egyik mellemben valami dudort. Ekkor voltam kb.17 éves. Elmentem dokihoz, aki elküldött ultrahangra a biztonság kedvéért. Ott nem mondtak semmi konkrétat csak, hogy minden rendben van és, hogy fél év múlva menjek ellenőrzésre. Kb.3x voltam fél évenként és már nagyon elegem volt, hogy nem mondanak semmi konkrétat, ekkor mentem el egy magándokihoz, akit egy másik nőgyógyász ajánlott. Ott pedig én úgy éreztem, mint ha hülyének néztek volna azért, mert oda mentem egy nem is létező problémával, mert azt mondta a doki hogy ez teljesen normális, csak a mirigyek vannak egy kicsit megduzzadva. Igaz, hogy 4.000Ft-ot fizettem erre az egyszeri alkalomra, de nekem megérte! Azóta is ott van az a dudor, de ezek szerint semmi probléma. Gondolom nálad is csak hasonló a helyzet, nem kell megijedned. Viszont a biztonság kedvéért szerintem mutasd meg egy orvosnak, hogy teljesen megnyugodj!
2008. dec. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:

Szia

Ne aggodj, en 28 vagyok es a jobb mellemben a mellbimbom mogott van egy csomo, kb 7 eve. Jartam szamtalan dokinal, nem csak magyarorszagon (mivel kulfoldon lakom 3 eve) es mind ugyan azt mondta. Tejmirigy. Ne aggodjak.

De ha megnyugtat menj el orvoshoz.

2008. dec. 8. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

14 évesen még nincsenek tejmirigyek, azok az első terhesség alatt alakulnak ki, tehát az begyulladva sem lehet.

Egy biztos: irány a doki, sose lehet tudni. Lehet, hogy semmi baj (erre van nagyobb esély), de ha mégis, akkor minél előbb lásson doki.

2008. dec. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Mirigyállomány van és nem a terhesség alatt alakul ki. Az hogy mikortól kezdik meg a tejtermelő funkciót, ahhoz valóban először terhesnek kell lenni. De sajnos nyugalmi állapotban is begyulladhatnak.
2008. dec. 8. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
És mit csináltál este hogy így kitapintottad? xDD
2008. dec. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Fürödtem! ÉS tudod ahhoz hozzátartozik a mell megmosása is...Persze lehet, hogy te valami putriban laksz és ilyenről még nem hallottál.
2008. dec. 8. 21:06
 10/11 anonim válasza:
Na ez is biztos csak fickó lehetett. Erre gerjed. Ne foglalkozz vele! Idióta. Prosztata gyulladást neki!!!!!!!!!!
2008. dec. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!