Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 14 éves vagyok nagyon erős...

14 éves vagyok nagyon erős hasszúrásom van és a derekam is fáj, Mi lehet ez? 12 napja késik a menstruáciom

Figyelt kérdés
1éve élek nemi életet
2008. dec. 8. 14:59
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%

A hasszúrás oka lehet "felfázás" (főleg, ha pisilésnél csípő, szúró fájdalmat érzel), vagy nőgyógyászati fertőzés. De amit írsz, az a menstruációt megelőző napokra is jellemző lehet. Ha nem jön meg, és akkor nem múlnak ezek el, menj háziorvoshoz.

Ha nemi életet élsz, nem védekeztél, és késik a menzeszed, akkor egyértelmű, hogy terhességi tesztet kell venned egy gyógyszertárban vagy drogériában, a leírás szerint használni, és ha pozitív, mielőbb nőgyógyászhoz menni. Sok SZTK-ban van úgynevezett "gyermeknőgyógyászat" vagy "leányka-rendelés" vagy "tiniambulancia", ahol a 12-18 éves lányok számára van nőgyógyászati rendelés.

Ha bizalmas a viszonyod anyukáddal, legjobb, ha neki szólsz, hogy bajban vagy, illetve segíthet nővéred, vagy bármelyik, a környezetedben levő fiatal, de már felnőtt nő.

És ha továbbra is nemi életet szeretnél élni, legalább védekezz (pl. óvszerrel), akkor is, ha ezt most "megúszod"!

2008. dec. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon fáj, szólj anyukádnak, hogy hívjon hozzád orvost, mert a méhen kívüli terhességnek is ilyen tünetei vannak, és az életveszélyes.
2008. dec. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
56%

Hogy mit csinálsz????? 1 éve nemi életet élsz? Ne haragudj, de ez nevetséges. Te még gyerek vagy.

A hasszúrás, derékfájás meg akár terhesség miatt is lehet. Bravo. Meg az anyádnak is.

2008. dec. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
24%
Utolsó vagyok. És még annyit, hogy ha terhes vagy, remélem nem akarod megölni azt a kicsi életet, azaz nem fogsz abortuszra menni. Ha annyi eszed volt, hogy 13 éves korod óta szexelj, akkor neveld is fel, vállald a következményeket.
2008. dec. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim válasza:
14%
Jól lepontoztad az előttem szólót,pedig mennyire igaza van! Te jó ég!!! 13 évesen már itt tartottál?
2008. dec. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
szerdán megyek orvoshoz szoltam anyukámnak már,csináltam terhességi tesztet is 3at mindegyik negativ lett
2008. dec. 8. 15:29
 7/30 anonim ***** válasza:
76%
A húgomnak is csak 13 hetesen lett pozitív a tesztje. Nem jelent semmit.
2008. dec. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
Óvszerrel védekezünk mindig
2008. dec. 8. 15:38
 9/30 anonim válasza:
7%
Gratulálok...
2008. dec. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
69%
Első vagyok. Én se értek egyet a 13-14 évesek nemi életével, egyáltalán nem, de attól úgyse fogja abbahagyni, hogy egyesek elítélik érte!!! Akkor legalább csinálja felelősséggel, védekezve. Amúgy meg ha a tanulást nem hanyagolja el, és azért van tartása; tíz év múlva semmi jelentősége nem lesz annak, hogy milyen hülyeségeket csinált tizenévesen. Az ítélkezéssel, lehülyézéssel nem fogtok rajta segíteni, de nem baj.
2008. dec. 8. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!