Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hallottatok már ilyenről? (Rö...

Hallottatok már ilyenről? (Röviden: ez a kérdés a női ciklussal, folyásokkal, tinik menstruációjával van kapcsolatban, tehát aki esetleg nem akarja tudni, pörgessen tovább.)

Figyelt kérdés

Szóval, mielőtt bárki bármit mondana, kérlek, ne vegyétek poénnak, amit leírok. Teljesen komoly és halvány gőzöm nincs, mi a baj velem.

Soha senkitől nem hallottam még az alábbiakhoz hasonló történetet, de gondolom a 10 millió emberből csak van valaki, aki igen. Viszont borzasztó bizarr, itt is csak azért merem kiírni, mert névtelenül tehetem ezt meg.


Asszem tíz éves voltam, amikor megkaptam az első normális íróasztalom, illetve egy ilyen tipikus gurulósszéket (igen, ennek a nők egészségéhez köze lesz!). Azon a széken mindig furcsán ültem, nem tudom miért. Ez egy érdekes, előredőlő pozíció volt, sőt, néha pihenés képpen teljesen ráhasaltam a combjaimra, ha ez így érthető. Sokszor egy idő után elkezdtem a puncimnál egy érdekes, bizsergő érzést érezni ilyen testhelyzetben. Eleinte gyűlöltem, aztán szépen lassan már szokássá vált, hogy szándékosan ezzel kísérleteztem, majd ahogy emlékszem, valahogyan mégis kellemesnek hatott ez az érzés és már direkt idéztem elő. Aztán másik széket kaptam. Azon ezt nem tudtam megcsinálni, így történt, hogy a kezemmel próbáltam meg úgy megérinteni vagy megnyomni a nemi szervem, hogy előidézzem ezt (valahogyan elölről, a szeméremcsont alatti részen nyomkodtam, úgymond masszíroztam magam, ahogy ezt neten megtaláltam, kb a "csikló feletti kis bőrredőnél" lehetett az a pont, ahol valamiféle ideget megérinthettem, vagy én nem tudom, itt jött elő az az érzés). Most hívjuk ezt az egészet csak "nyomkodásnak"! 11, majdnem 12 voltam, mikor először megjött. Az ezt megelőző időszakban (2-3 hónapban), amikor a nyomkodást "végeztem" (baromi gázul hangzik, tudok róla), sokszor kis pecsételő, fehéres folyást vettem észre odalent, aminek kb a slime-okhoz hasonló állaga volt (de néha full híg volt az egész, nem tudom ezt hova tenni). Utána megvolt az első vérzés és meglepően rendszeresen ment ahhoz képest, hogy ténlyeg a legelsőkről beszélünk. 26-29 napon belül volt mindig a ciklusom. Aztán ez a nyomkodás dolog nem maradt abba, valamiért "szerettem". (De nem azonnal váltotta ki az érzést, volt, hogy 10-15 percig ezzel foglaltam le magam.) Ezek múltán jött, hogy közben valamiféle videót néztem. Ez lehetett ASMR, később random insta lányok képei, a " crushom" (mert ki ne érezte volna hatodikasként, hogy ő bizony szerelmes), stb. Aztán egyre többször, több ideig csináltam ezt. Néha egy-egy ilyen " nyomkodás" után nehezen tudtam pisilni, illetve ugye a jó öreg folyás sem tágított.


Na! Ha csak a múltbéli énem lenne ez, akkor nem érezném olyan gáznak. De pár napja gondoltam csak végig, hogy 'te jó ég, mi a franc' és szoktam le erről az... Akkármi is legyen típusú dologról. A kérdés megszületésének oka, hogy a ciklusom 26. napján még "nyomkodtam" (te szent jézus, kész röhej vagyok). Az óta pedig nem jött meg (ez a mai a 37. nap), illetve tudni szeretném, mi a búbánatos szent margaréta ez.


Nem merem szülőknek elmondani (pedig nagyon jó a kapcsolatom anyukámmal), mert azt hiszem, anonimként is világi hülyének tűnhetek már. Légyszi, én is kiégtem (gyűlölöm ezt a szót btw) magamon, szóval mellőzze minden nagy mókamester a fergeteges vicceket, a kérdés pont annyira valós alapokon született meg, mint amilyen valós, hogy neked most is éppen dobog a szíved.


A komoly válaszokat (ha lesznek) nagyon szépen köszönöm, leírhatatlanul gáz ez az egész számomra, azonban mégis egy furcsaságom okára derülne fény. Csak van még valaki az egész Világegyetemben, aki hallott ilyen nevetséges, de marha bizarr sztorit.



2021. jún. 24. 22:17
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Hány éves vagy?

Voltál férfival szexuális kapcsolatban?

2021. jún. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Kerdezo, teljesen ertelmesen irsz, gondolom elmultal minimum 14 eves, megsem ismered a maszturbacio fogalmat? Nem kell barokk kormondatban leirni, nevezd a neven es kesz!

Maszturbalsz gyerekkorod oda, en is (no vagyok). Ez nem egy rossz dolog, resze az egeszseges szexualis fejlodesnek, meg akkoris, ha ezt nagyon tabukent kezeli sok szulo, ez egy teny.

Folyasa pedig minden nonek van, igy tisztul a huvely, altalaban az elso menstruacio elott 1-2 evvel kezdodik. Izgalmi allapotban pedig benedvesedsz, ennek is megvan a maga szerepe, es miutan vegeztel magaddal, nyilvan megnovekedik egy picit a folyas mennyisege, ennyi.

Keshet stressztol, betegsegtol, hormonzavartol, fogyastol, terhessegtol, rengeteg dologtol. Nekem is volt mar, hogy 2 hetet kesett, de ez parszor fordult csak elo, egeszseges vagyok.

2021. jún. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ebben semmi bizarr nincs, bolhából csinálsz elefántot. Amit te nyomkodásnak nevezel, az maszturbáció, a legtöbben csinálják.

A menstruáció sok dolog miatt késhet, stressz, súlyvesztés/növekedés, hormon problémák stb.

2021. jún. 24. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Milyen szépen leírtál teljesen átlagos dolgokat, semmi baj veled. Sajnos ezek szerint elmaradt a szexuális felvilágosításod, úgyhogy érdemes magadnak pótolni.

Ajánlom a Hormonmentes YT csatornát, rengeteg videót találsz a témában.

2021. jún. 24. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell leszoknod a "nyomkodásról", nyugodtan kísérletezz szerintem, jó szórakozást :D
2021. jún. 24. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne légy zavarban, ahogy a többiek is írták, ez hogy magadhoz nyúlsz, illetve a te szavaiddal élve nyomkodod magad, ezt maszturbációnak hívják. Szexiális izgalom miatt a hüvely több váladékot termel, ez azért történik, hogy az esetleges együttlét során a férfi nemiszervet könnyen be tudja fogadni. Szerintem a ciklusod ebben a korban még simán lehet kicsit össze-vissza, nem tűnik komolynak. Nekem az első pár menstruációm után egy évig teljesen kimaradt... Van a 2 ciklus között egy szakasz, amikor én is állandóan "nyomkodnám magam" :D ez is a dolog természetes része szerintem, ilyenkor jobban kívánjuk a szexet.


A szülőknek én nem mesélném el a maszturbációs részt, de a menstruációs késést elmesélheted. Esetleg kérj szexuális felvilágosítást, ha még nem estél túl rajta, vagy amit gondolsz... Ha nagyon zavar hogy késik, menj el nőgyógyászhoz.

2021. jún. 24. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

ahogy már előttem is írták, a masztrubációról beszélsz. nincs ebben semmi ciki, én 16 évesen kezdtem, ami elég későnek számít. orgazmus után nem megy simán a pisilés, ez a fiúknál is így van. a többlet folyás is teljesen természetes, izgalmi állapotban a hüvely több folyáést termel, hogy síkosítsa magát. a menzeszed nem késett emiatt, az tuti.

szülőknek én se számolnék be arról hogy maszturbálok, ez nem tartozik másra, maximum a partneredre és rád.


(mégegyszer: nem ciki, mindenki csinálja, de nem kell a másik képébe tolni)

2021. jún. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Akkor kezdjük az elején. Fehérfolyása szinte minden nőnek van, ez általában hamarabb jelenik meg mint az első menstruáció. Az állaga is teljesen változó, attól függ, hogy hol tart a ciklus. A vizestől a tojásfehérjeszerűig sokféle lehet. (a büdös, darabos nem normális). Letudtuk a folyást.

A nyomkodás... az a maszturbáció/önkielégítés kezdetleges formája. Nem káros, fedezd fel magad nyugodtan. Ez teljesen természetes.

Az utolsó kérdésre, hogy mi a búbánatos szent nyavalya ez inkább én kérdeznék.

Nem iszol keveset? Nem vagy kint sokat, nem izzadsz? Nem stresszelsz?

Ebben az kánikulában a testünk vizet tart vissza, az is okozhat késést, ha kevesebbet iszol és sokat izzadsz. A stressztől is késhet. Mivel még nincs teljesen beállt ciklusod így 7-14 nap késés simán belefér.

Viszont ha lefekszel védekezés nélkül egy fiúval akkor ennyi késés már jelezhet terhességet.

De nem hiszem, hogy ez fennáll.

Nem hiszem, hogy 14 évesnél több lehetsz.

Ajánlanám a nyárra kötelező olvasmányként a női és férfi test működését. (nem bunkóságból írom, tényleg sok olyan dolgot megtudhatsz a saját testedről is amiről fogalmad sem volt) Illetve anyukádtól kérhetsz szexuális felvilágosítást, neki is el kellene tudni mondani, hogy hogy van a méhecske meg a bibe story.

2021. jún. 24. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nincs veled a világon semmi baj. Se a nyomkodással, se a folyással, se a menstruációdal.
2021. jún. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell túlgondolni, teljesen normális, amit csinálsz. Az is normális, hogy a te maszturbációd még nem feltétlenül olyan, mint ahogy a felnőttek szereznek maguknak/egymásnak örömet, hanem inkább csak "nyomkodás", vagy ha még nem szokott ezután jól elkülöníthető orgazmusod lenni, mivel így az elején még másmilyen érzés, meg tanulod is még a tested. Ha jó érzés, akkor ha egyedül vagy, próbálkozz nyugodtan, de azért a hajmeresztő "ezt-azt bedugok oda" köröket hagyd ki.:) Ebben a korban szerintem a legkellemesebb az úgyis csak az, amit a kezeddel/dörzsöléssel el tudsz érni.

A hormonmentes youtube csatornát ajánlom én is, sok jó felvilágosításhoz hasznos anyagot találhatsz ott.

2021. jún. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!