Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha egy 16-17 éves lány még...

Ha egy 16-17 éves lány még nem menstruál (nincs semmi baja, az édesanyjának is nagyon későn jött meg), akkor lefeküdhet a barátjával? Az első menstruáció előtt már fel van ilyenre készülve a test, vagy a szex ilyenkor felboríthatja a szervezetet?

Figyelt kérdés

Inkább elméleti kérdés a következő:

az első menstruáció után el kell telnie valamennyi időnek a tervezett terhességig?



2021. jún. 26. 22:36
 1/5 anonim ***** válasza:
76%

Persze hogy lefeküdhet. Már egészen kicsi lányok is végeznek önkielégítést (persze anélkül, hogy tudnák, hogy mit csinálnak pontosan), orgazmusuk is simán van a végén, mégis rendesen megjön később a menstruációjuk, és egészségesek lesznek.


A második kérdésedet nem egészen értem. Már az első peteéréskor teherbe lehet esni (tehát néhány héttel az első menstruáció előtt, csak abból sikeres megtermékenyítés esetén végül nem lesz vérzés). Tehát nyilván az elsőt követő bármelyik ciklusban is teherbe lehet esni.

2021. jún. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%
Igen nyugodtan feküdj le vele ha késznek érzed magad rá. Viszont hiába nem menstruálsz így is nagyon fontos hogy védekezz, az okból amit a #1es írt.
2021. jún. 26. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi, igazából úgy értettem a máaodik kérdést, hogy hallottam olyat, hogy az első menstruáció után 1 évet érdemes várni a babavárással (nyilván a legtöbb esetben nincs jelentősége, mert a legtöbb lánynak 14 éves korig megjön)
2021. jún. 26. 22:50
 4/5 A kérdező kommentje:
Persze nem akarok még babát, csak kíváncsi vagyok, igaz-e az, hogy várni kell vele.
2021. jún. 26. 22:51
 5/5 anonim ***** válasza:
83%
Hát... El tudom képzelni, hogy létezik arra valami tudományos magyarázat, hogy miért érdemes várni az első menstruáció után a terhességgel. Engem is érdekel, ha van ilyen. :D Én csak azt tudom, hogy a terhesség nincs kizárva ilyenkor sem.
2021. jún. 26. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!