Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi a véleményetek a mosható...

Mi a véleményetek a mosható betétről? Mennyi kell belőle? Illetve mennyi vért bír el?

Figyelt kérdés
2021. jún. 27. 00:25
 1/4 anonim ***** válasza:
94%
Sokaknak taszító vagy undorító lehet, de ha helyesen kezeled, véded a környezetet, és spórolsz is valamennyit. Nem úgy kell elképzelni, mint egy rendes betétet, amit ha nem dobsz ki, amikor tele van, akkor megrohad.
2021. jún. 27. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Azért is akarok ilyet, mert akkor legalább már betétre nem kell havonta költeni.

Az már csak pozitív előny, hogy a környezetet is kíméli.


A kérdésem inkább arra irányul, hogy erős vérzésnêl nem ázik át? Vagy egyéb probléma nincs vele?

2021. jún. 27. 00:32
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nézd csak, amúgy ezt olvasd el, itt minden le van írva:


[link]

2021. jún. 27. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én évek óta használok ilyen betéteket, itt a véleményem/tapasztalatom.


1. Átázik-e? Mennyit bír? Márkától, készítőtől és persze alap nagyságtól függ. Nekem az első napi vérzésem eléggé sok szokott lenni, de a speckón éjszakai vérzésre kitalált betét elég szokott lenni.


2. Elcsúszik-e? Igen. És nem. Csak egy patent tartja, nincs ragasztó rajta szóval simán elcsúszhat. Én azt vettem észre, hogy bugyi kérdése. Van olyan betétem ami az egyik bugyimon elcsúszik, a másikon nem. Most vettem menstruációs bugyit, a kettő együtt nekem nagyon bejön.


3. Mi van, ha cserélni kell? Én vettem hozzá vízhatlan tasakot, amikor nincs meg akkor abban tartom őket amúgy is. Összehajtogatom, ahogy kell és abba beleteszem és a táskámba hordom, amíg haza nem érek. Nem szokott belőle baj lenni, eddig nem volt probléma.


4. Szag? Napközben én azt vettem észre, hogy más szag jön ki belőle, mintha a műanyag betétet hordanék. A vér szagát nekem annyira nem kötötte le, de nincs hozzátársulva a megposhadt/izzadt szag. Persze, ezt hosszabb használatnál lehet észrevenni. (És hozzáteszem, hogy nagyon háklis vagyok a szagokra, családtól barátoktól még nem volt rossz visszajelzés)


5. Mosás? Annyit tudni kell, hogy nagy valószínűséggel a betéted nem fog olyan maradni, amilyennek vetted. Foltos lesz, akár barnásan, vagy a színét kiszedi az anyagnak a savas folyadék. Hallottam olyanról, akinek nincs ilyen problémája, de ők a kisebbség inkább. Otthon hazamész, hideggel kiöblíted, amíg nem jön belőle vér és utána hagyod megszáradni. Nem ajánlom a menstruáció végéig a vízben tartást, mert megbüdösödik (hacsak nem teszel ecetet a vízbe). Inkább öblítsd ki kézzel majd hagyd megszáradni és a végén mehet a mosógépbe más ruhákkal (ne használj öblítőt ott viszont, mert akkor kevésbé nedvszívó)


6. Mennyi kell? Attól függ mitől érzed magad kényelmesen. Szerintem napi kettő az egy jó kiinduló pont, és tudsz mosni közben. Nekem sokszor van az, hogy nem tudom mennyire fogok vérezni, szóval van amikor az éjszakai betétből elég a kettő, ami van, de van olyan, hogy még a harmadik napon is az kell. Akkor így mosom. Általában másnapra megszárad, szóval nem szokott probléma lenni. Persze, jobb lenne, ha több lenne, de nem olcsók szóval...


7. Még nem próbáltam őket, de szeretném megpróbálni azokat a fajtákat, amik egy nagy kör alakúak és úgy hajlanak át a másik oldalra. A mostaninál volt egy párszor az, hogy összegyűrődött a betét és ezért melléfolyt. De talán a kör alakú fajta ezt kiküszöbölné (talán).


Szólj, ha jut még eszedbe kérdés. Ezek az én tapasztalataim amúgy, szóval nem feltétlenül mérvadó.

2021. jún. 27. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!