Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehetséges pusztán stressz...

Lehetséges pusztán stressz miatt égő érzés a kisajkak által határolt területen, vagy mindenképp gomba az oka?

Figyelt kérdés
Azért gyanús nekem ez az egész, mert mindig, mikor elutaznék a barátommal egy hosszú hétvégére, akkor jön ki, pont előtte egy nappal... Eléggé rá szoktam stresszelni, hogy minden flottul menjen, és igazán élvezetes napokat tölthessünk együtt, és ez állandóan belerondít:( Már nagyon kivagyok:( A Canestenes kezelés el szokta mulasztani, de mivel a kezelés mindig a stressz után van, ezért lehet, hogy magától is elmúlna... Dokinál is voltam egyszer, hogy nézze meg, gomba-e, de elkeveredtek az eredményeim, amire egy hónapot vártam, teljes szexmegvonással...:S Gyorstesztet a környék egyetlen patikájában sem tartottak... Olyan szerencsétlennek érzem magam:( Az írjon, akinek volt már hasonló, stressz okozta altáji panasza! Köszönöm a válaszokat előre is! 21L
2010. aug. 26. 14:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hmmm. Eléggé sántít a sztori. A doki ránézésre megmondja, hogy gomba, baktérium vagy nincs probléma. (Az eredmények max. a baktérium típusa miatt érdekesek.)

Amúgy nem, nem lehetséges. Ha a Canesten jó rá, akkor meg pláne nem. Lehet, hogy stresszre erősödnek a tünetek, DE attól még a gomba stresszmentes időszakban is ott van és kezelni kell. Sőt, a párodat is kezelni kell, mert egymásnak adogatjátok.

Gyorstesztről se nagyon szól a fáma, csak candidához.

Keress egy (másik) orvost. A kezeletlen fertőzésből meddőség is lehet.

2010. aug. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Hát, nem tudom, mi legyen már, mert pont holnap lenne esedékes a hosszú hétvége kezdete, a tünet az égés, és ha elkezdem a canestent, akkor végig kezelhetem magam, és nem szexelhetünk a barátommal. Neki is adtam egy canesten krémet, de félek, hogy ha ez ilyen makacs valami, hogy mindig visszajön, akkor nem fog ennyitől elmúlni... Úgy el vagyok keseredve... Anyám szerint csak stresszelek, azért lett savasabb a folyásom, és az marja fel... Hát... ez kevésbé hihető, de mitől lennék már folyton gombás, mindent megteszek, hogy kivédjem, megelőzzem! A nőgyógyászt én se hittem el, hogy ilyet tehet, hogy elveszítse az eredményem... de mivel csak havi egyszer rendel nálunk, a faluban, ezért ilyen gyakran lehet érdeklődni nála... vsz. nem úszom meg, keresnem kell másikat is.
2010. aug. 26. 14:35
 3/4 A kérdező kommentje:
Ja igen, szóval a ránézésre azt mondta a doki, hogy nincs semmi, csak nagyobb mennyiségű folyás, arra még ő is azt mondta, hogy a stressztől lehet. Kértem, hogy vegyen mintát és küldje laborba, és ez az, amit elvesztett! Ennek kb. fél éve. Igen, így érthetőbb. Ne haragudj, csak kicsit kétségbe vagyok esve és így nem mindig vagyok követhető.
2010. aug. 26. 14:37
 4/4 A kérdező kommentje:

Hátha valakinek van ilyesmi jellegű panasza még, leírom, hogy mit mondott a doki.

Tegnap a kérdés felteséve után kijött rajtam a húgyúti fertőzés, ami néha szokott, a felfázás tüneteivel: fájdalmas, véres-gennys vizelet. Kaptam rá gyorsan antibiotikumot, az enyhítette a tüneteim, de reggel vizeletvizsgálatra is elmentem. Közben hánytam is... délután a lelettel visszamentem a dokinőhöz, aki azt mondta, nem baktérium okozta, hanem gombás fertőzésem van. Szerinte a stressztől jöhetett ki... kaptam 1 db gombaölő kapszulát, meg egyet a párom és a canesten kombit kell még tolni... és a hányás is a stressztől volt.

Szóval a konklúzió: nem, önmagában a stressz nem éget, hanem a stressz eredményeképp kijövő gomba az. HA ÉG, AKKOR GOMBA!

Jobbulást mindenkinek, aki ezt azért olvassa, mert ilyen tünetei vannak!

2010. aug. 27. 14:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!