Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 2 nap múlva megyek először...

2 nap múlva megyek először nőgyógyászhoz és nagyon félek! Szeretnék felíratni fogamzásgátló tablettát és amióta uszodába járok csíp a vizeletem és fura színű a folyásom. Ez gomba lehet? Lehet hogy elkaptam valamit az uszodában?

Figyelt kérdés
2008. dec. 8. 17:20
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
az lőfordulhat.uszodában már én is kaptam el.ne félj,nem fáj,csak kellemetlen a helyzet,h szét kell tenni a lábad!mondd el neki ezt a folyást,meg hogy csíp.
2008. dec. 8. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

megértem a félelmedet - hiszen ismeretlen a helyzet. De hidd el, semmi olyan nem történik veled, amitől félned kellene.

Igen, elég kiszolgáltatott helyzetben vagyunk egy-egy vizsgálat alkalmával. Én az első vizsgálatomnál arra gondoltam, hogy máshogy nem tudnak megvizsgálni. Ha a torkomon keresztül próbálná, sokkal rosszabb lenne...tudom, hülye mondat ez, de nekem segített.

Meglátod, hogy semmi baj nem lesz.

Amikor bemész a rendelőbe, úgyis azzal kezdi a doki, hogy mi a panasz. Szépen elmondod, hogy folyás van meg csípés,valószínű az usziban szedted össze. Kenetet fog levenni, az egyáltalán nem fáj.

a fogamzásgátlónál meg jól körbekérdez, és valószínű általános vizsgálatot is csinál. Felnyúl...de ez sem vészes, csak lazíts!

2008. dec. 8. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%
Ha ez megnyugtat én végigröhögtem az elsőt!Csikis volt,ahogy a hideg fém izékkal turkál:)
2008. dec. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nos itt felmerül két fontos kérdés: hány éves vagy, és élsz-e már nemi életet?

A csípés, a folyás lehet fertőzés, uszodában könnyű ilyet elkapni.

Ami történni fog, az egy beszélgetés, fel kell feküdnöd egy asztalra, a két lábadat "kengyel"-be kell tenni, terpeszben (természetesen előtte deréktól lefelé le kell vetkőznöd. Ha lehet, kérd meg a dokit, mondja el, mit, miért csinál.

Ha szűz vagy még, azt mindenképpen említsd neki, bár valószínű, kérdezni fogja.

kacsacsőr szerű fém eszközt fog felrakni(kicsit hideg, de nem fáj), hogy megvizsgálja a méhnyakat, hiszen valószínűleg az első méhnyakrák-szűrésen is átesel. Egy vékony pálcával, aminek vatta van a végén (asszem) kenetet fog venni, ez is picit kellemetlen, de egyáltalán nem fáj. Ha jól csinálja, semmit nem fogsz érezni. Ezt elküldi majd laborba, ott vizsgálják tovább.

A nemi életet többek közt azért is fogja kérdezni, mert említetted, hogy szeretnél fogamzásgátlót íratni. Ezért fontos a korod is, mert úgy tudom 16 év alatt csak szülői beleegyezéssel kaphatsz, hiszen hormongyógyszer...Ha nem élsz nem i életet, vagyis szűz agy még, akkor meg még felesleges hormonnal terhelni a szervezeted!

2008. dec. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
18 éves vagyok szóval a szülői beleegyezés az nem gond és már szűz sem vagyok csak eddig még nem tudtam magam rávenni hogy elmenjek dokihoz mert az igazság az hogy elég szégyenlős is vagyok és ha bele gondolok hogy egy vad idegen ember bennem turkál persze ő mindennap ezt csinálja de akkor is...! és tuti úgy fogok félni hogy jól be is égek majd és azt hiszi valami idióra vagyok!
2008. dec. 8. 20:15
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne félj,csak azt tudom mondani a világ legtermészetesebb dolga.Én ápólónőként dolgozom,naponta látok olyan dolgokat.És hidd el erről az oldalrol nézve teljesen más.Tesszük a dolgunkat és nem pörgünk ilyeneken.De ez nem is nagyon jellemző.Fontos az orvosnál légy nagyon határozott.Nem fog hülyének nézni senki.Sok sikert.
2008. dec. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
hat en amikor eloszor elmentem nogyogyaszhoz, akkor tok hatarozott voltam, en ugyan 20 voltam mar, de addig nem eltem nemi eletet es soha nem volt semmi bajom. Viszont elotte egy csomot utana olvastam, szoval tudtam, mi fog tortenni, a tablettarol is megtudtam mindent es ott tok zavartalan voltam, mintha mar lettem volna olyanon. Nyugi, nem lesz semmi gond. Tudod, hany not vizsgal meg a doki naponta??? Raadasul nalam egy idos ferfi volt, de nagyon aranyos.
2008. dec. 9. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi hozzászólóknak sokat segítettetek! Már nem is félek annyira! De holnap mikor megyek majd biztos fogok! De majd rátok gondolok sajnos édesanyámmal ilyet nem lehet megbeszélni mert nem vagyunk túl jó kapcsolatban! Szóval nagyon köszönöm a hozzászólásokat!:)
2008. dec. 9. 12:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!