Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Első tampon használat,hogyan+t...

Első tampon használat,hogyan+tanácsok?

Figyelt kérdés

Anyukámra nem számíthatok,felvilágosítas sem volt erről a barátnőmet meg nem szeretném zavarni ezzel.Tudom hogy rengeteg info van a neten is de ott sokszor nem mondanak el fontos dolgokat.Azt is tudom hogy egy kicsit tul gondolom de anyukam mondott jo pár hulyeseget es egy kicsit ossze vagyok zavarodva.Szoval a kerdeseim:)

-Milyen méretut vegyek elsore?

(szűz vagyok nem tudom ez mennyire folyásolja be)

-Tampon/tampax?

-Milyen pozba a legkonnyebb felhelyezni?

-Mennyi ideig hagyjam bennt?

-Nem fog elveszni bennem?

-Ha kiveszem nem lesz veres a labam es a fold?

-Hogy huzzam ki?Nem fog leszakadni a madzag?

-Mit csinaljak ha esetleg nincs lehetosegem kicserelni?

Egyenlore ennyi jutott eszembe.Ha barmi eszetekbe jut amit jo lett volna ha tudtok legyszi azt is irjatok meg.

Koszonom a valaszokat<3


2021. júl. 5. 14:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%

az OB oldalán minden kérdésedre találsz választ!


[link]

2021. júl. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Elsőre válassz mini tampont én az ob-t tudom ajánlani.

Hogy milyen pózban a legkönnyebb azt ki kell tapasztalnod..nekem pl állva is könnyű már.

Mennyi ideig hagyd bent az függ a vérzés erősségétől, első- második napon szerintem 4óránál tovább ne hagyd bent.

Biztosan nem fog elveszni kilóg belőle a madzag.

Ami még lényeges hogy akkor van jól felhelyezve ha nem érzed egyáltalán, ha kicsit érzed,kényelmetlen akkor nem raktad elég mélyre.

Kihúzáshoz próbáld lassan nem túl kellemes érzés de nem is vészes:)

2021. júl. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
87%

Vannak mini és talán extra mini tamponok is, elsőre szerintem megfelelel, aztán a vérzés mennyiségétől függően tudok változtani a méretet (Én normál merűt használtam az első három napban, majd minit)

Általában 4 óránként cserélheted nyugodtan, de ez attól is függ, milyen gyorsan telik meg (érzed, ha már nagyon telt, csúszik kicsit lefelé). Én este is bennt szoktam hagyni, rakok úgy nyolc óra múlvára egy ébresztőt, hogy egy hosszabb alvás után ne felejtődjön bennt. :D

Nem tud elveszni benned :D Van egy szép madzagja, amit a felhelyezés előtt kihúzol, az ott fog lógni és annak a segítségével ki tudod húzni. Ha esetleg elszakadna (bár ilyen még nem történt meg velem), akkor is az ujjaid segítségével ki tudod venni, ahogy egyre kicsit lejjebb csúszik.

Én a wc-n ülve simán meg tudtam csinálni, de van olyan ismerősöm, aki felteszi a lábát a wc ülőkére és úgy a legjobb. Ez mindenkinek más, ki kell tapasztalni. És ha a wc-felett veszed ki, semmi nem lesz véres :D Sose értettem azokat, akik furcsa helyeket választanak ki ennek a ki-be vételéhez.

Úgy 10 órán keresztül kicsi az esély, hogy bármi bajod lenne, addig pedig valószínű, hogy ki kell menned a mosdóba ígyis, úgyis.

És mindig legyen tiszta a kezed :D

Amúgy a tamponok papírjain is rajtavan ábrával, hogy hogyan és mint kell ezt csinálni, érdemes elolvasni azt is <3

2021. júl. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%

"Nem fog elveszni bennem?"


😲

Úr Isten! Mekkora lyukad van? 😮

Egy tampon hogy veszne már el? Akkor benned el tünik egy teher vonat is....

2021. júl. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
90%
wc-n ülve szokás kihúzni, így nem lesz véres se a lábad, se a föld... Ha jönne vércsepp, belecsöpög a wc-be.
2021. júl. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
94%

#4-es, remélem tudod, hogy egy valószínűleg fiatal lánynak még fogalma sincs ennek a működéséről és ha már megtisztelt azzal, hogy segítséget kért Tőlünk, akkor ne akadjunk már fennt egy tényleg buta, de nem ritka félelmen...

Gondolom te nem voltál fiatal, amikor senki nem magyarázott el semmit és neked sose voltak butus kérdésid valamiről :D

(Ui: Remélem nincs senki, aki tőled kér felvilágosítást...)

2021. júl. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
61%

6: most nem azért, de én (62N) tizenévesen Németországból kaptam OB tampont, és kizárólag a dobozban lévő papír leírás alapján tökéletesen megértettem, mit kell csinálni...)


Ma minden infó, rajzfilmes megjelenítés, leírás, videó, stb. stb. elérhető a neten.

2021. júl. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
16%

6-os

"remélem tudod, hogy egy valószínűleg fiatal lánynak még fogalma sincs ennek a működéséről"


Nekem sincsen róla mert én fiú vagyok de csak józan paraszti ésszel gondolkozok akkor tudom hogy nyilván a gyártók ilyenre gondolták, különben nem engednék forgalomba se hozni a terméket.


"Gondolom te nem voltál fiatal, "


Voltam, de én már ilyen okosan születtem.


"Ui: Remélem nincs senki, aki tőled kér felvilágosítást...)"


Hát sajnos nincsen. Pedig szívesen adnék. Úgy mint itt, most

2021. júl. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
83%

Tök normális kérdéseket tett fel 🤦‍♀️ ez mind vagy egy része minden 2.tampont először használó fejében megfordul. Nincs ezekkel a kérdésekkel semmi gond.

Menstruációs kelyhet is hasznalhatsz kérdező.

2021. júl. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Nagyon koszonom a válaszokat és hogy ilyen megertőek voltatok<3


4-es örülök hogy fiúként ilyen szakértő vagy.Nem először hallottam olyan sztorit hogy a lány elaludt tamponnal es reggel mikor cserelte volna leszakadt a madzag a tampont meg nem találta

2021. júl. 5. 16:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!