Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Azt hiszem hüvelygyulladásom...

Azt hiszem hüvelygyulladásom van. Mi a teendő?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok. Anyukámnak van itthon egy intim mosakodószere (olyan, mint a tusfürdő), és gondoltam én is használnám azt. 2 hétig használtam kb, de azthiszem tulzásba vittem és nem kellett volna. 2 napja kb viszket a hüvelyem, de más tünet (folyás pl) nincs. Nem szeretnék még nőgyógyászhoz menni, nem olyan jó a kapcsolatom a szüleimmel, hogy ezt elmondjam nekük. Itthon lehetne valamivel enyhíteni ezt a viszketést? Tudom, hogy lesznek majd okoskodó hozzászólások, de előre is köszönöm annak, aki segít!
2021. júl. 9. 09:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell a szüleid engedélye vagy a kísérete, hogy nőgyógyászhoz menj.

Jelentkezz be szépen a területileg illetékes orvosi rendelőben

2021. júl. 9. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem voltál még nőgyógyásznál,akkor adnék pár tippet.

Írdd fel mikor volt az utolsó menstruációd,lehet megkérdezik majd, meg azt is,hogy mióta menstruálsz.

Amikor majd mész az időpontra tusolj le,de ez biztos egyértelmű.

Emellett azt javaslom,hogy hosszú ruhában vagy felsőben menj,jobban fogod magad érezni,hogy nem teljesen meztelenül kell lenned alul.

Ha már élsz nemi életet,akkor évente egyszer kéne rákszűrést, csináltatni.

2021. júl. 9. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
És addig amig eljutnék oda, nem lehet valamivel enyhíteni ezt a viszketést?
2021. júl. 9. 10:02
 4/5 anonim ***** válasza:

3 De lehet,csak pénzt kéne kérni anyukádtól gyógyszerre. Mindenképp muszáj lesz beszélned vele.

Egyébként ha intézkedsz most, és szólsz a nőgyógyászaton hogy panaszod is van,akkor gyorsabban adnak időpontot.

Gombás betegségre jó a Canesten kombi, bakteriálisra is árulnak valamit a gyógyszertárban. Egyébként segít a patikus vénynélküli gyógyszert ajánlani,ha elmondod mire kell.

2021. júl. 9. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Viszketés folyás nélkül szerintem nem hüvelygyulladás. Még talán gomba sem, ha nincs folyás mellé. Lehet csak az irritáció. Nem jó neked az a mosakodógél, túlzásba meg aztán abszolút nem szabad vinni.

Azért én megpróbálkoznék pár napig egy kanesten krémmel, vagy inkább egy canesten combival. Aztán ha nem szűnik meg ettől, akkor orvos.

2021. júl. 9. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!