Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Rendszertelen menstruáció...

Rendszertelen menstruáció esetén mi lenne a teendő, amit a nőgyógyász előírna?

Figyelt kérdés
Ugyanis nem jön meg a menstruációm, erre felírt egy norcolut nevű gyógyszert, ami elősegítette, de azóta ismét semmi, ez 3 hónapja volt. Most elmentem megint a nőgyógyászhoz, felírt ismét ilyen gyógyszert, de azt mondta, hogy rendszeresen nem tudja meghozatni nekem, nem ajánlott egy gyógyszert állandóan szedni. Viszont mi van azokkal , akik rendszeresen szednek fogamzógátlót ,hogy a menstuációjuk rendben megjöjjön????

#menstruáció, gyógyszer, fogamzásgátló
2021. júl. 9. 09:52
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
Elsőkörben hormonokat kéne nézni nem gyógyszert felírni.
2021. júl. 9. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%
Vérből végzett hormonvizsgálat menstruáció 3. napján és a ciklus 21. napján.
2021. júl. 9. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%
Másik nőgyógyász, és endokrinológus. A fogamzásgátló nem azért van, hogy a menstruáció rendben legyen, hiszen az ilyenkor nincs, a megvonásos vérzésnek köze sincs a menstruációhoz.
2021. júl. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
voltam vérvételen, mikor a korábbi esetben meghozta a gyógyszer a vérzést, ott nem volt semmi eltérés. Viszont szednem kell a depressziómra gyógyszert, azt mondta, hogy valószínű az befolyásolja...
2021. júl. 9. 11:59
 5/7 anonim ***** válasza:
55%
Milyen vérvétel volt? Ilyen panaszokkal endokrinológushoz kell fordulni, ő tudja pontosan miket kell nézni vérből.
2021. júl. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én kb 5 évig menstruáltam össze vissza, sőt, évente csak egyszer-ketszer..én is mindenféle vizsgalaton voltam. Első körben norculut amikor nem jött meg. Utána fog.gatlot javasolta..volt kivizsgalas. Hormongyogyszerek. Híztam. Abba hagytam, amikor meguntam az egészet (kb 2 ev után) és olvasgatni kezdtem.


Ugy döntöttem elkezdem szedni a barátcserjét. (Nagyon sok nőgyógyász is javasolja.) Kb egy évig szedtem és fokozatosan, lassan hagytam abba. Azóta rendszeresen (nagyjából 30 naponta) menstrualok. (Ez kb 10-12 éve volt. Azóta minden oké.)

2021. júl. 11. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi, de sajna nekem a barátcserje sem vált be...
2021. júl. 11. 11:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!