Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Azt hiszem tampon-fóbiám...

Azt hiszem tampon-fóbiám van... Mit csináljak? Megesett már ez valakivel?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok, kb. 3 éve jött meg az első vérzésem. Azóta betétet használok. Már egyszer-kétszer rákényszerültem volna a tamponra, mivel azóta minden nyaraláskor megvolt, de nem mertem kipróbálni. Most is pont ekkor jött meg persze. Anyukám adott tampont, elolvastam a használati utasítást, és levert a víz. Nem vagyok egy ijedős fajta, bátor természetű vagyok, de ez valahogy kifog rajtam. megpróbáltam feldugni, de nem mertem. Nem ment. Valahogy mintha félnék tőle. És ez még számomra is nevetséges.

És itt felvetődik a kérdés, hogy akkor a leendő párommal hogy megy majd a sz3r3tk3zés? Szűz vagyok, és azon az elven élek, hogy ha nem találom meg a megfelelő partnert, akiben 100%-osan megbízok és szeretem őt, akkor inkább életem végéig szűz is maradok. De ha egy kis tampont nem tudok feldugni oda......

A velem egyidősek már rég elvesztették a szüzességüket (ami már nem azért, de szerintem elég szomorú) én pedig tudom, hogy még nem lennék rá képes. De valyon eljuthatok arra a szintre, hogy olyan közel engedjek valakit magamhoz, hogy csináljak vele ilyeneket? Vagy hogy egyáltalán tudjak tampont használni? (igen, ezt csak én tudhatom, de ha valaki aki olvassa ezt a sok hülyeséget volt már így...)


Visszaolvasva a kérdésemet... igen, tudom, nagyon gáz vagyok.


De a fő kérdésem: van-e még ilyen elcseszett agyú lány rajtam kívül, aki hasonlóan érez/érzett? Ha megoldódott, hogyan?


arra is gondoltam egyébként, hogy lehet, hogy ezt az egészet csak ki kéne nőnöm. (ami nagyon valószínű)


Köszönök minden egyes, még hülye választ is, mert erre a kérdésre nem igazán lehetne normális dolgot írni.



2021. júl. 19. 22:33
1 2
 1/12 anonim válasza:
90%

Hali!

Először azt hittem, hogy az egyik barátnőm írta ezt a kérdést, de megkérdeztem, szóval kiderült hogy nem. :D

Majdnem pont ugyanez van vele is, szóval nyugi, nem vagy egyedül. :)

Ami azt illeti... Max annyit tudnék mondani, hogy egyáltalán ne görcsölj rá. Ha már fent van szerintem sokkal komfortosabb, mint a betét. Mert nem érzed, hogy ott van, és nyáron nem is melegít.

2021. júl. 19. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%

45 éves vagyok, régen nem lány. A tampon nem megy fel sosem, mintha falba ütközne. Köszönöm a szexuális életem 17 éves korom óta kielégítő, és nagyon nem vagyok szűz..

Erre varjál gombot!

2021. júl. 19. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
90%

Ne erőltesd, ha nem szeretnéd, vagy rosszul érzed magad miatta.

Én 32 éves vagyok, sosem próbáltam a tampont, mégis leéltem ennyi időt így. Szerencsére van több alternatíva is.

Van szexuális életem, de a hüvelykúppal megszenvedek, szóval nem ettől függ.

2021. júl. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
88%

Hogy fog menni?


Hát az első (pár) alkalom fájni fog, úgy.

Én jóideje élek nemi életet, és bizony mivel szűk vagyok, hiába izgat fel a párom, mindig fáj a behatolás első pár másodperce. Aztán már jó és élvezem :)

2021. júl. 20. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Heteró vagyok :)
2021. júl. 20. 15:14
 6/12 anonim ***** válasza:
77%

Én 24 vagyok, én sem bírtam elviselni a tampont, a mai napig nem megy. Nekem talán ha egyszer sikerült feldugni, akkor is kényelmetlenül éreztem magam. Hidd el a szüzességed elvesztése után sem biztos hogy menni fog, nekem sem ment és most se megy. Amúgy meg úgyis olvasni egy csomó olyat hogy ilyen olyan betegséged lehet tőle úgyhogy nem hiszem hogy sokat veszitesz ha nem használsz.

Ez a nyaralás dolog még olyan hogy amikor megbeszélitek a szüleiddel hogy nyaralni mentek akkor kb ki tudod számolni előre hogy mikor kéne megjönnie és ha a szülők elég jófejek és megértőek akkor próbálnak igazodni ehhez. Legalábbis szerintem 😀

2021. júl. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
88%

Én sokkal idősebb vagyok nálad és a mai napig nem megy. Talán egyszer sikerült, bár jópárszor próbálkoztam, de akkor is irtóztam az egésztől.

Semmi massal nincs és nem is volt bajom, boldog párkapcsolatban élek, de ez a tampon dolog nekem most már ki fog maradni, próbálkozni se vagyok hajlandó.

2021. júl. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
84%
Velem is ez van😂
2021. júl. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Mintha magamat olvasnám. Szintén 16 éves vagyok, és ha csak ránézek a tamponra, már akkor rosszul vagyok. De hidd el, hogy ez nem baj, ettől még ugyanúgy lehet boldog életed. A "tampon fóbiád" miatt nem fogsz hátrányból indulni, hacsak nem nőgyógyásznak vagy tampon szakértőnek készülsz.
2021. júl. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
79%
Én is 16 vagyok, és - bár nem félek tőle, - nagyon nem szimpatizálok a tamponnal, de nem hinném, hogy a "tampon-fóbiád" korlátozna a leendő nemi életedben. (Csak egy "elrettentő" sztori: anyukám mesélte, hogy egyszer éjszakára fordítva rakta be a tampont, így reggel, zsinór híján, rémülten tapasztalta, hogy az eltűnt benne xD. A helyzetnek valami végtelenül egyszerű megoldása volt, amire már nem emlékszem (talán ki volt esve (?) xD. Éljenek a lezáratlan történetek! :D)
2021. júl. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!