Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi történik, ha a menstruációm...

Mi történik, ha a menstruációm 4.napján bemegyek kicsit a tengervízbe?

Figyelt kérdés
Egész nyaralás alatt nem tudtam fürödni és úszni a menzesz miatt, pedig az az egyetlen dolog amit szeretek. A tamponnal órákig próbálkoztam hiába, nem tudtam használni. Holnap indulunk haza, szóval ma van az utolsó esélyem fürödni egy kicsit. Lesz valami bajom, ha fél órára bemegyek a vízbe tampon meg egyéb ilyen dolog nélkül úgy hogy már csak egy kicsit vérzek?

2021. júl. 20. 16:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%
Nem biztos, hogy lesz, de lehet. Ilyenkor nyitva a méhszáj, fennáll a fertőzés lehetősége.
2021. júl. 20. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%
Triviális fertőzést elkaphatsz, de azon a tampon nem segítene, mert csak felborítja a hüvely háztartását azzal hogy kiszárít, illetve teleszívja magát tengervízzel aztán ott ül a hüvelyben.
2021. júl. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%
Például vértócsa fog terjengeni körülötted. Nem lesz túl esztétikus.
2021. júl. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Megesz a cápa. No viccet félretéve, (persze van ahol van rá esély pl Egyiptom teljes egész területe nyílt víznek számít) de sokminden attól is függ, hogy mennyire vagy fogékony a fertőzésekre. Nekem akkor se lenne bajom ha a szemétdombon húznám végig magam csupasz fenékkel, míg a húgom kicsi kora óta állandóan küzd odalent a fertőzésekkel, már attól is elkap valamit, ha csak rá gondol, a fél életét a nőgyógyásznál tölti.

Egyébként mi a baj a tamponnal? Nem olyan ördögi dolog az, én 12 évesen a 3. menstruációmtól azt használtam. Egyébként az sem véd a fertőzésektől a vízben, sőt…

2021. júl. 20. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom most akkor bele merjek -e menni vagy sem:/
2021. júl. 20. 17:47
 6/11 anonim ***** válasza:
85%
Gyakran vannak fertőzéseid? Ha nem, és nem erős a vérzésed már akkor nyugodtan menjél.
2021. júl. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
67%
Nyugodtan menj.Úszó edzések sem maradnak el, mert ép megjött.Ha nermálisan felrakod nem szívja meg magát vízzel.
2021. júl. 20. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

7-es, a kérdező tampon nélkül akar ázakodni, mert "nem tudja felrakni".


Kérdező menjél, ha szerencséd van elkapsz valami jó kis fertőzést és legközelebb nem leszel ilyen idi...ta.

2021. júl. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Tengervíz sós, nem sok esély van rá, hogy bármit elkapj. Sajnálom, hogy pont ilyen rosszul jött ki az időzítés, pont a nyaralásra...


Ha legközelebb mész nyaralni, érdemes beszerezni direkt menstruációs fürdőbugyit, sztem klasszul néznek ki és állítólag szuper jól működik is!

2021. júl. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! a 8-ast leszámítva. Képzeld, fel tudtam rakni, de használni már nem bírtam, az okokat már nem részletezném, remélem megérted. Nem mintha számítana, mert ha esetleg vetted volna a fáradtságot hogy elolvasd az előtted lévő válaszokat tudhatnád, hogy a tampon sem véd a fertőzések ellen.
2021. júl. 21. 17:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!