Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menjek orvoshoz?

Menjek orvoshoz?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Már 11 napja késik a menstruációm, kb 1 hete megvannak a szokásos tüneteim, és elvileg terhes sem vagyok, mert tesztet csináltam. Azonban 2 napja történt egy véletlen baleset (tudjátok mire gondolok),viszont 24 órán belül bevettem egy eseményutáni tablettát. Az sem indította meg a mensimet, viszont a méhszájam 3 óráv@l ezelőtt még olyan volt, amilyen szokott, most kicsit felment vissza. Esetleg valamivel beindíthatnám, vagy már menjek el orvoshoz?

2021. júl. 25. 09:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezek a "balesetek" nem a legbiztonsagosabbak, se rovid tavon, se hosszu tavon.


En a helyedben csinalnek meg egy tesztet.


Meg doki, mert addig nem fogsz megnyugodni, erthetoen.

2021. júl. 25. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%
Az eseményutáni tabletta nem arra való hogy "beindítsa" a menstruációt. Az egy hatalmas hormonadag, ami a nem kívánt terhességet szünteti meg az ilyen véletlen bakik esetében. Ha bevetted a gyógyszert tuti nem vagy terhes, viszont mivel ez egy hatalmas hormonadag a teljes ciklusodat galyratetted vele. Nem csodálnám ha egy jó pár hónapig összevissza vérezgetnél, vagy nem jönne meg kimaradna. Nem tudom ki adta neked azt a tablettát, de eleve érdemes lett volna nőgyógyászhoz fordulni a tabletta bevételét követően. Nem tudod beindiítani és ne nézegesd a méhszájad, ha csak nem vagy orvos, mert addig nyúlkálsz magadba míg össze nem szedsz a teteibe egy jó kis fertőzést.
2021. júl. 25. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Én mentem a gyógyszeremért, de a kedves orvos meg sem hallgatott, mert hogy ez csak ügyelet, nem rendes rendelés :D Tesztet már csináltam már rég (erős pozinak kellett volna már lennie, ha terhes lettem volna). A tablettát tegnap vettem be, a baleset tegnapelőtt este történt. Azért mondtam,hogy nem indította be, mert gyakori tapasztalat a vérzés a tabletta bevétele után.
2021. júl. 25. 09:28
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy a második mondja. Ez az esemény utáni tabletta egy horror. Idő lesz mire helyreáll utána a ciklusod. Mindenképp beszélj nőgyógyásszal mielőtt tovább bombázod magad hormonkészítményekkel, beleértve a mostani fogamzásgátlód.
2021. júl. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Félreértettetek! Nem a menstruációm elindítása miatt vettem be a tablettát, hanem kiszakadt az óvszer.
2021. júl. 25. 13:55
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor terhes nem leszel, viszont a lórúgás hormon után ki tudja mikor és hogy fog megjönni, rendszertelen lehet, naptárazz hogy láthasd mikor sikerült rendeződnie.
2021. júl. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Csinaltam ma reggel is egy tesztet, meg mindig negativ, szoval nemtudom
2021. júl. 27. 09:47
 8/9 anonim ***** válasza:

Menj orvoshoz!! Te nem érted, amit mondunk! Nem gondolta senki, hogy azért vetted be, hogy megjöjjön. Egyszerűen annyit mondtunk, hogy felelőtlen vagy... Két napja írjuk, hogy doki, de még csak jelét sem adod annak, hogy felfogtad amit mondtunk.. Hazavágtad a szervezeted egy jó időre. A minimum, hogy szakember segítségét kéred, laikus emberek helyett. És igen, az ügyeleten időpont nélkül azt mondod, hogy kiszakadt a gumi akkor ad egy bogyót és le vagy szarva, mert nyilván azért mentél oda, és csak ennyit tud tenni. Érdemesebb a saját nőgyógyászod tanácsát kérni előbb, aki meghallgat és elmondja, hogy mit tegyél, ha nem akkor keress másikat, mert nem oké amikor nem figyel rád az orvos. Egy telefonhívás semmiből se tart.


2-es válaszoló.. neked meg annyit, hogy úgy tűnik te se vagy tisztában a szervezeteddel. Az elmondott gondolataid alapján te se maszturbálj soha, meg a párod se nyúljon be az előjáték alatt, mert ki tudja milyen fertőzést szedsz össze.. sőt ne is szexelj, mert ennyi erővel a párod farkán is ki tudja mik vannak. Nonszensz..

2021. júl. 27. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Fentebb nekem ugy esett le, mintha azthittek volna, hogy ezert vettem be :D mar hivtam a dokit parszor, 2 hettel kesobbre adott idopontot meg elozo heten, de hat igy megy ez, addig pedig lesz ami lesz
2021. júl. 27. 19:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!