Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Egy normal tampon mennyi...

Egy normal tampon mennyi ideig kell bírja?

Figyelt kérdés

Ma azt használtam, talán alig volt 2 órát bent, de teljesen eláztam. Ez normális? Azt hittem legalább bír 2 és felez minimum.

Nagyon erős a vérzésem, vagy ez így a normális? Eddig éjszakait használt, de valamiért nem találtam szimpatikusnak a nagysága miatt. (egyébként az nekem 4 órát bírt legtovább, amikor kirándulni voltam,de már akkor is eresztett)

Mit tegyek? Anyukám ezeket ajánlotta, hogy tampon+betét, ha elmegyek valahova, mert a betét sem tart nekem sokáig.

Mit ajánlotok Ti?

17l


2021. júl. 26. 11:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
53%
Kehely. Barátkozz vele és rájössz, a vérzésed nem is erős. Csak a tampon mindent felszív. Nem csak a vért.
2021. júl. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
70%
Nyilván azért ázott át, mert nagyon erős a vérzés. Normális. Inkább a gyengébb napokon használd. Amikor a legerősebb, akkor nagy betétet.
2021. júl. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
67%
Nagyobb tampon nem jöhet szóba?
2021. júl. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Szóba jöhet csak kicsit félek tőle. Tudtok ajánlani?
2021. júl. 26. 12:06
 5/12 anonim ***** válasza:
Én kizárólag OB-t használtam, extra-t és super-t... vagy nemtom hogy hívják most...
2021. júl. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
60%

1:

Miért jönne rá, hogy nem is erős neki?

Én pont az ellenkezőjével szembesültem, mivel a kelyhen elég jól látszik, hogy hány ml. a vér. Elvileg 30-40 ml egy átlagos erősségű vérzés/ ciklus, 80ml felett pedig már túl erős. Hát én azzal szembesültem, hogy a 80 ml-nek is a többszöröse... Anno én is super plus tampon+ always super plus-al vészeltem át az iskolás éveket. Egy normál tampon nem sokáig elég. Szerintem igaza van anyukádnak. De te érzed, hogy tudsz-e, akarsz-e sűrűbben wc-re menni.

2021. júl. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Akut helyzetben, ha nem tudod vagy akarod olyan gyakran cserélgetni, jó lehet a betét+tampon, hiszen a nedvszívó-képességük összeadódik. De egy teli tampon amúgy is elég kényelmetlen érzés szerintem. Hogy mekkora tampont tudsz használni, az attól is függ, élsz-e már nemi életet. Én normálnál nagyobbat nem igazán tudtam, de szerencsére nem is kellett.


Viszont ha tényleg extra erősen vérzel, akkor egy orvosi kivizsgálás sem ártana, esetleg azt is meg kell nézetni, nem lettél-e vérszegény stb. Ha már voltál, és minden oké, akkor valahogy ki kell bírni azokat a napokat, mást nem tudsz csinálni.

2021. júl. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Voltam nőgyógyásznál erős göcsökkel és erős vérzéssel, fogamzásgátlót javasolt a doktornő, de előtte csinálni kellett egy vérképet. Aznap vettek vért (június 10.)

Elméletileg rá egy hónapra kellett volna vissza menni, de a doktornő azóta is szabadságon van. Július 28-án lett volna az időpont, de telefonáltak, hogy szabadságon van. Azóta se jutottam még el. Így napi 2-3 db algoflex/optalgint szedek emellett minden algoflex mellé 1 cetirizint, mivel allergiás vagyok az algoflex fajtáira, de ezt sem lehetett kivizsgálni, hogy mi okozza ezeket a problémákat. (feldagadt a szám, nyelvem)

Összegezve:a kivizsgálás folyamatban van, de borzalmasan lassú. Pedig a fogamzásgátló hasznos lenne számomra, megszűnne az erős-görcs és - vérzés is,emellett a szexuális életemben is könnyebben megy a védekezés a nem kívánt terhességel szemben.

2021. júl. 26. 14:45
 9/12 anonim ***** válasza:
19%
Fogamzásgátló tönkretesz és nem old meg semmi. Hormon panel, UH és endokrinológia.
2021. júl. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
41%

Azért az nem igaz, hogy nem old meg semmit a fogamzásgátló, mert például időt kap a szervezeted arra, hogy összeszedje magát, ha vérszegény vagy, az rendeződjön. De mindenképpen fontos az alapos kivizsgálás előtte, lehetőleg derüljön ki, mi a baj. Ha pl. endometriózis miatt vannak exta erős fájdalmaid, akkor átmeneti megoldásnak jó lehet a fogamzásgátló, amíg nem akarsz babát, és inkább csak később érdemes műteni, mert a műtét után sajnos kiújulhat és akkor ugyanott vagy.


Azt mondjuk a háziorvos segítségével is végigpróbálhatnád, hogy melyik fájdalomcsillapítóra nem vagy allergiás, sokféle hatóanyag van. Az nem hangzik túl jól, hogy antihisztamint kell szedned mellé.

2021. júl. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!