Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért van 2 hete menstruációm...

Miért van 2 hete menstruációm a hormon-injekciót követően?

Figyelt kérdés

Üdv!

16 éves lány vagyok. 3 hónapig volt kimaradó vérzésem, így elmentem egy nőgyógyászhoz. Elküldött ultrahangra, ahol sehol nem volt semmi kóros elvátozás, azonban a méhfal csupán 3mm vastagságú volt. Hormon vizsgálat és vérvétel nélkül megállapította, hogy az agyam nem termeli azt a hormont ami lehetővé tenné a méhfal megnagyobbodását, így annak leválását menstruáció formájában. Felírt egy Chorapur 5000NE por és oldószer nevezetű ampullás injekciót. Egyet kellett beadatni minden héten, azaz összesen 3 db volt a csomagban. A második injekció után volt minimális pecsételő vérzésem,az utolsó adag utáni héten is ismét, illetve rá kettő hétre megint. Ez tart most is, összesen 2 hete menstruálok. Az első héten alig volt valami, azonban a második hétre már irdatlan mennyiségű, és darabos vérzésem van. Az orvos azt mondta, akkor indokolt ismét mennem, hogyha nem jön meg.


Normális ez a jelenség? Egyéb tapasztalatok?


Akinek nevében eltérő, azonban funkciójában azonos injekciót kell/kellett használnia, és olvassa ezt kérem írja le tapasztalatait vele kapcsolatban!



2021. júl. 26. 20:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Ezt Magyarországon írták fel?
2021. júl. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen,a Choragon van be tiltva ha jól tudom. Mivel gyógyszertàrban adták ki, így ezzel nincs biztosan gond.
2021. júl. 26. 20:45
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem azzal van a gond, hanem hogy 16 éves gyereknek vérzéskimaradásra ilyet felírnak. Nekem ez kicsit furcsa.
2021. júl. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Mivel már 6 éve menstruálok, így nem tartotta helyén valónak a vérzés kimaradást. Egyébként ismered ezt a gyógyszert? Van róla tapasztalatod ismerős vagy saját magad által?
2021. júl. 26. 21:49
 5/6 anonim ***** válasza:
Én kikérném más orvos véleményét.
2021. júl. 27. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Már elmúlt éppen ma, szóval remélem nincsen gond. Köszi a választ!
2021. júl. 27. 12:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!