Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Magas prolaktin szintnél...

Magas prolaktin szintnél milyen vizsgálat jön? Vagy gyógyszert kapok?

Figyelt kérdés
Egy ideje borzalmas a menstruációm (5 hétig megvolt, utána 2 hónapig semmi, meg ilyesmi), és voltam hormonvizsgálaton, nőgyógyász küldött el, mert kifogyott az ötletekből, de a vizsgálat magas (majdnem 700) prolaktinszintet dobott. Fogamzásgátlót nem szedek, gyereket se várok, idős se vagyok. Ilyenkor mi fog történni, mit fog vizsgálni a nőgyógyász? Vagy kiír egy gyógyszert és lesz ami lesz? A dokival még nem tudtam beszélni, csak kíváncsi vagyok előre is.

2021. júl. 27. 14:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Bromocriptint írnak fel általában vagy elküldhet még MR-re megnézni az agyalapi mirigyet.
2021. júl. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De ezt a gyógyszert egyből kiírják, vagy csak Mr után?
2021. júl. 27. 15:07
 3/8 anonim ***** válasza:
76%
Nekem pl nem kellett MR- re mennem és nekem is 700 körül volt az érték és felírták de nagyon rosszul voltam ettől a gyógyszertől ezért abbahagytam. Nekem semmi olyan tünetem nem volt ami arra utalt volna hogy magas lehet a prolaktinom. Mivel ez a stressz hormon, stressz hatására megemelkedik a szintje. Én nem bírom a vérvételt, gondolom nekem azért ment fel.
2021. júl. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nekem is csak a menszesz a tünet, meg olvastam ilyeneket, hogy fáradtság, hát... sose mondok nemet egy kis lustizásra, de semmi rosszra nem gondoltam, meg én akkora stresszben nem élek, talán a jelenlegi vezetés oktatásom nagyobb stressz, mint a vérvétel. :"D És amúgy kaptál így más fajta gyógyszert? Vagy mi bajod volt tőle pontosan? :(
2021. júl. 27. 15:53
 5/8 anonim ***** válasza:

Akkor szoktak rosszul lenni, ha foloslegesen szednek nagy dozist. Mondjuk eleg lenne egy negyed szem, az is megoldja a problemat, de egy szemet szedet az orvos. Rosszulletnel elofordul hanyinger, emelyges, hanyas, szekrekedes, fejfajas, alacsony vernyomas, szedules, faradtsag.

Norprolacot szoktak felirni meg, ez kimeletesebb, sokaknak ez jobban bejon, mert kevesebb mellekhatast okoz.

2021. júl. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Vissza se mentem ahhoz a dokihoz. Mivel nekem tényleg semmi erre utaló tünetem nem volt (tejcsorgás, kimaradozó menstruáció, lila foltok a lábon, stb.) nekem biztos nem volt vele gond csak a vérvétel miatti parám miatt ment fel az érték. :D

Nekem nagyon leesett tőle a vérnyomásom és elájultam, fájt a fejem, szédültem.

2021. júl. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok.

Nekem például van tejcsorgásom, lila foltok a lábamon, hullik a hajam, és mégsem magas a prolaktin szintem, teljesen jók az értékeim. A doki szerint a panaszomat így kizárásos alapon a fogamzásgátló okozza, szüneteltetnem is kell majd ősszel 2 hónapra, és akkor remélhetőleg megszűnnek ezek.

2021. júl. 28. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nekem a amenstruációm borzalmas, kimarad, hónapig megvan, lila foltok nincsennek, se egyéb ijesztő tünet. Én nem fogom a vérvétel parától, azelőtt is fennt álltak a bajaim. 😅
2021. júl. 29. 13:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!