Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért nyúl bele a nőgyógyász...

Miért nyúl bele a nőgyógyász a fenekembe is?

Figyelt kérdés

Most voltam ennél az orvosnál először. Belenyúlt a hüvelyembe + megnyomkodta a hasamat, megcsinálta a rákszűrèst, majd ismèt mondta, h lazítsak és belenyúlt a fenekembe is. Mintha körbeforgatta volna az ujját. Vagy körbetapintotta? Nem tudom mi lenne a pontos szó.

Még meg is feszítettem magam, akkor is csak annyit mondott, h lazítsak és csak egy pillanat.

Ìgy utólag kicsit bànom, h nem kèrdeztem meg, h mit csinál, de annyira zavarban voltam (még jobban, mint szoktam) h csak próbáltam nagyon gyorsan elhúzni a csíkot.

Ez normális egyáltalán? Vagy csak nekem jutott eddig olyan orvos, aki nem ennyire "alapos"?



2021. júl. 30. 18:17
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
94%
Nekem soha nem volt ilyen... Ez elég para szerintem, főleg ha nem mondta előre konkrétan, hogy milyen vizsgálatot, miért akart csinálni.
2021. júl. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
88%
Nekem sosem nyúlt a fenekembe.Kérdezd meg legközelebb hogy miért nyúlt oda,mit vizsgált.Pasiknál van ez prosztata vizsgálatkor de nőknél nem tudom mi célból kell
2021. júl. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim válasza:
35%
Esetleg nem mondtad hogy még szűz vagy? Ugyanis a szűz lányokat az óvatosabb orvos szokta végbélen keresztül vizsgálni. Ha nem vagy szűz, akkor viszont tényleg szokatlan.
2021. júl. 30. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
6%
Fúj, de undorító
2021. júl. 30. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
81%
Igen nekem is volt ilyen 12 voltam
2021. júl. 30. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
40%
Fiatalka vagy még? Akkor szoktak popsin keresztül vizsgálni.
2021. júl. 30. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 Metionin ***** válasza:
78%
Nekem akkor csinálta amikor szűz voltam és úgy vizsgált. Létező vizsgálat, biztosan oka volt.
2021. júl. 30. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
86%

Ha nem vagy szűz, akkor teljességgel indokolatlan, sőt megkérdőjelezhető volt. Rá kellett volna kérdezned.

Tehetsz bejelentést betegjogi képviselőnél, (az egyik hírportálon most van sorozat szülészet-nőgyógyászati visszásságokról), de nem hinném, hogy ilyen intim dologgal belemennél egy vizsgálatba.

2021. júl. 30. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Nem vagyok szűz, lassan 26 leszek.

A helyi sztk-ba jártam eddig is, csak meghalt a doki és most voltam először ennél az újnál.

Igazából ezek után nem tudom, h szeretném e, ha lenne alkalmam megkèrdezni. Anyukám annyit mondott, hogy nem lehet-e hogy azt nézte, hogy van-e aranyerem. De hát ez ide tartozik? Vagy nem lehetne megkérdezni?

A melleimet is úgy megnyomkodta, hogy szinte fájt.

Eddig semmi negatív élményem nem volt nőgyógyászatról és szinte nyugodtan mentem, de ezek utàn...

2021. júl. 30. 18:56
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

A te korodban ez egy indokolatlan vizsgálat. Sajnos vékony a határvonal, de ez már túlzás. Hasonló velem is volt, igaz az még árnyaltabb eset.

Kórházban dolgoztam és a sebeszetre mentem, hogy tarjanak fel egy tályogot(pont a végbélnyílás felett van). Eddig kB 5x volt feltaras és soha senki nem turkalt se a seggemben se sehol. Csak megcsinaltak amit kellett. Az a doki meg kB mindenhova bedugott valamit. Ujját, szkópot.

Később tudtam meg, hogy ez az ember a fiatal lányokat indokolatlanul fogdossa.

Egy kört megérhet a betegjogi kepviselonel, mert ez túl megy már azon a bizonyos határon.

2021. júl. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!