Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Monural por beszedése után 3...

Monural por beszedése után 3 napra rá újra érzem a tüneteket. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Csütörtökön nagyon erős égést és vizeleti ingert éreztem, de ez mind ilyen időszakosan. 2-3 órán át nagyon éreztem ezeket a tüneteket, majd 2-3 órára teljesen elmúlt, és ez így felváltotta egymást. Voltam háziorvosnál, ahol megállapították, hogy gennyes a vizeletem. Felfázásra kaptam monurál port, amit pénteken megittam. Sajnos kb 4 óra múlva erős hasmenés jelentkezett, így nem tudtam tovább tartani a vizeletet. Aznap még gyenge nyomást éreztem ott alul, és utána minden bajom elmúlt. Ma hajnalban viszont felébredtem pisilni és azóta megint égést érzek ott lent, de nem olyan erős égést, mint az elején. Nem tudom, hogy mit csináljak, mert éppen menstruálok is és így nem tudok háziorvosnak vizeletmintát vinni. Itthon nagyon sok vizet iszok és tőzegáfonya teát és vitamint szedek. Ez elég lesz rá vagy érdemes visszamenni a háziorvoshoz, még így is, hogy vizeletmintát nem tudok vinni?

2021. aug. 3. 09:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A menstruacio is okozhat panaszokat, en a mult heten ugyan ebben a cipöben jartam, szoval friss az elmeny es a tapasztalat. En szombat ota szedek napi 3X1 Urzinol tablettat, ami jelentösen csökkentette az egö erzest. Szombatig meg szedem es akkor szerintem teljesen jo lesz. Emellett en hokotövist iszom es Cranberry-t is szedek napi egy tablettat. De jelentösen az Urzinol javitott az allapotomon. En egy honapja küzdök es nekem mar ver volt a pisimben, amikor Monuralt kaptam.
2021. aug. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Monural erre kevés lesz. .menj vissza ha elmúlt a menszesz,csináljanak vizelez tenyésztést és antibiotikum kellene. Utána szejd tőzegáfonya kapszulát,ahogy írta is az egyes,de a tea is jó ha iszod tovább.
2021. aug. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a gyors válaszokat!


Az orvos nem akart felírni atibiotikumot. Pont 1 éve volt vesemedence gyulladásom és akkor azt szedtem, és emiatt nem írt fel nekem, mert hogy 21 évesen fiatal vagyok az antibiotikumhoz és ilyen gyakran nem szabad szedni.

2021. aug. 3. 10:18
 4/11 anonim ***** válasza:
Elsö valaszolo vagyok. Sajnos az antibiotikum sokszor többet art, mint hasznal. En direkt kertem a dokit, hogy max. csak Monuralt adjon, aztan meglatjuk. Amugy ez az Urzinol allitolag eleg ütös, de en is erzem, pedig a napi 6 helyett csak napi 3-at szedek, mert keves a sulyom. Szerintem probald ki mielött ujra mennel a dokihoz. A mensi is sokat befolyasol am, mint mondtam nekem mult heten volt es elötte mar azt hittem vege a holyaghurutnak, erre a mensi alatt felerösödött, most mar 5 napja elmult es jobb is lett a helyzet! Igyal sokat, de nekem azt modta a doki, hogy ne tul sokat, mert akkor a vitaminok is tul hamar kiürülnek. Ertsd, en napi 4 litert megittam, hogy elmuljon a felfazas. Na ö azt javasolta, hogy 2 liter, maximum, ha nagyon meleg van 3. Persze ez attol is függ hany kilo vagy, en mint mondtam 45 kg vagyok, ami eleg keves a 4 liter folyadekhoz... Amit meg ajanlok, az a csalan tea, az is nagyon sokat segitett nekem! Remelem hamar meggyogyulsz!
2021. aug. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

3

Évente 1 alkalom nem sok, ennél sokkal többet elbír a szervezet..:D

Nővér vagyok,tudnad milyen lórúgásokat adunk néha..

Én sem pártolom az antibiot túlzottan de sajnos a kezeletlen húgyúti fertőzés nem játék, ismet felszállhat a vesédre. Néha muszáj. :)

2021. aug. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Az urzinol meg homeopátia ha jól tudom.. erre inkább nem mondok semmit eü.szakemberként.

Az antibiotikum INDOKOLT esetben,normálisan alkalmazva nem ördögtől való. Csak sokan úgy eszik,mint a cukrot,ez a problémás.

2021. aug. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az Urzinol tavol all a homeopatiatol, amit egyebkent messziröl elkerülök. Az Urzinol medveszölölevelet tartalmaz. Ez all a dobozon: "A termék hagyományos növényi gyógyszer, kizárólag a régóta fennálló használaton alapuló, meghatározott javallatokra alkalmazandó úgymint, enyhe húgyúti fertőzések korai tüneteinek (égő érzés vizeletürítéskor és/vagy gyakori vizelés) kezelésére." Amugy nem vagyok eme keszitmeny kepviselöje, csak mivel eppen pont egy cipöben jarok a kerdezövel, szeretnem neki atadni sajat tapasztalatomat. Tavol alljon tölem, hogy felvegyem a versenyt egy egeszsegügyi dolgozo tapasztalataval, velemenyevel. Ennek ellenere ugy gondolom, hogy ami az egyik embernek orvossag, a masiknak mereg. A gyogynövenyekkel nem nagyon lehet melle löni (persze itt is akadnak kivetelek). Az antibiotikumtol en szemely szerint nagyon rosszul vagyok, utoljara 3 eve szedtem es 3 hetig feküdtem miatta, szo szerint nem tudtam felallni, annyira gyenge voltam, pedig csak egy nathara kaptam... Azota, ha lehet elkerülöm. En sem azt mondom, hogy a kerdezö ne menjen dokihoz, ha sulyos tünetei vannak (laz, derek taji fajdalom), de az egö erzest laz nelkül meg lehet probalni otthon is kikezelni. Kerdezö, összefoglalva, sajat tapasztalat (több evnyi sajnos) alapjan NEKEM az alabbi dolgok valtak be holyaghurut eseten:

- sok viz, gyogytea, föleg csalantea

- Cranberry tabletta, en a porokat nem birom, de, ha te igen, akkor a D-manoz is nagyon jo

- Urzinol tabletta, ezt most fedeztem fel, eddig Urogint hasznaltam, ami szinten hatasos volt, de par eve sajnos hanytam töle, szoval en azt mar nem iszom

- Legyen rajtad mindig zokni, amig meg nem gyogyulsz

- Minden pisiles utan igyal par korty vizet, ezt egy növer ajanlotta nekem annak idejen, azt mondta, hogy lefekves elött is igyak par korty vizet, sose hagyjam a holyagom szarazon

- Ha lehet kerüld a klimat, nekem szinte csak nyaron van holyaghurutom es mindig a klimatol...

Megegyszer jobbulast kivanok!

2021. aug. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

7

Jókat írsz amúgy. :)

Egyébkent én is csak muszájból szedem be,és mellé mindig kell Normaflore de én jellemzően hüvelygombát kapok mellé "ajándékba" :/

Azért írtam,mert a genny a vizeletben sajnos már nem vicc.

Bocsi,ha kioktató voltam,nem annak szántam.

Jobbulást mindkettőtöknek! :)

6os voltam.

2021. aug. 3. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

En sem ugy ertettem, amit irtam, hogy kioktato lenne a stilusod. Sajnos neha leirva teljesen mashogy jön le, mint kimondva...:/

Köszönöm a jo kivansagot es, hogy megosztottad a tapasztalatodat! Neked is jo egeszseget! :-)

2021. aug. 3. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a válaszát és a jó tanácsokat! Este görcsölt a vesém, így ma voltam háziorvosnál és felírt antibiotikumot.
2021. aug. 4. 09:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!