Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Az orgazmus képessége együtt...

Az orgazmus képessége együtt "jön" a biológia érettséggel?

Figyelt kérdés

Én először úgy 14 évesen maszturbáltam. Akkor már menstruáltam is. Ha korábban maszturbáltam volna, akkor is lehetett volna orgazmusom?

A kérdés onnan jutott eszembe, hogy mostanában Doktor House-t nézek, és abban volt egy jelenet, amikor az anyuka nem értette, hogy a kislánya (asszem 9 éves volt) miért rángatózik néha, és House mondta meg neki, hogy maszturbál. Ilyen van? Mármint hogy akkor is működik? Egyáltalán rá tud valaki jönni ilyen korán, hogy kell és hogy egyáltalán az jó neki?



2021. aug. 7. 17:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%

"Ha korábban maszturbáltam volna, akkor is lehetett volna orgazmusom?"

Igen. Már a kisgyerekek is csinálják anélkül, hogy tudnák, mit is csinálnak valójában.

2021. aug. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

óvodában masztiztam először, és már akkor volt orgazmusom


nem tudtam mit csinálok, csak azt tudtam, hogy tetszik

2021. aug. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Wow. Köszi a válaszokat. Azt hittem, hogy ez sokkal később alakul csak ki.
2021. aug. 7. 18:02
 4/12 A kérdező kommentje:
És ez mennyire gyakori? Mindenki képes rá? Vagy van aki csak később válik azzá?
2021. aug. 7. 18:08
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki képes rá, ennek nincs köze a biológiai érettséghez. Elég gyakori, de többen nem emlékeznek rá.
2021. aug. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
89%
Én is már oviban masztiztam, de fogalmam sem volt mit csinálok. Eltudtam élvezni.
2021. aug. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is ki koromtól csináltam
2021. aug. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is csináltam már kiskoromban
2021. aug. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
82%

Egészen kicsik is képesek maszturbálásra. Persze fogalmuk sincs, hogy mit tesznek. Ha bármi okból (pl. játékból) a nemi szervüket "piszkálják" megeshet, hogy véletlenül pont izgató módon nyúlnak hozzá. Biológiailag nincs akadálya hogy egy izgatóra sikerült nemi szerv "piszkálás" kiváltsa a hozzá kapcsolódó kellemes érzést. Az ilyen gyerek korán megtapasztalja, hogy ez jó érzést okoz. Aztán már a felfedező készségére van bízva, hogy kíváncsiságból vagy később az élvezet miatt ismétli-e, illetve hányszor ismétli a dolgot.

Fiúknál az orgazmus képesség veleszületett. Ha kellő ideig és módon "piszkálja" a nemi szervét akár már a legelső próbálkozásra orgazmust okozhat magának. A lányoknál az orgazmus képesség nem veleszületett, hanem tanult. Azonban nem függ életkortól, sem nemi fejlettségtől, bármikor képes elsajátítani. Ráadásul nagyon egyénfüggő. Vannak lányok, akiknek az agyában a fiúkhoz hasonlóan már első alkalomra is képes aktiválódni a megfelelő központ. Míg más lányoknál többszöri izgatás ismétlés szükséges. És akadnak olyan nők is, akik felnőtt korukban sem válnak rá képessé. Hogy ez mitől függ, még nem tudja a tudomány.

2021. aug. 9. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
35%
En ezt nem tudom elhinni, hogy kisgyereknek orgazmusa van. Az valoszinu, hogy simogatja magat egy gyerek, de nem tud elelvezni.
2022. márc. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!