Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi a véleményetek a menstruáci...

Mi a véleményetek a menstruációs bugyiról? Nekem kimondottan erős a vérzésem, ömlés szerűen jön, ezért kipróbálnám, hátha jobb lenne, vagy nem érezném magamat kellemetlenül.

Figyelt kérdés
Esetleg melyik lenne a jó választás?

2021. aug. 10. 10:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
70%

Ha nagyon erős a vérzésed és alternatív megoldást keresel, én inkább a kelyhet próbálnám meg a helyedben. Olcsóbb,mint néhány menstruációs bugyit megvenni, azok elég húzós árúak és ugye több is kell belőlük mert idő míg megszáradnak.

Nekem mosható betéteim is vannak, de nincs ennyire erős vérzésem.

2021. aug. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
25%
Eszedbe ne jusson kelyhet használni nagyon erős vérzésnél. Vagy menstruációs bugyi, vagy nagyon jó tartású fehérnemű+éjszakai betét (a tampon totál értelmetlen ilyenkor)
2021. aug. 10. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
78%

Nem értem miért ne használhatna kelyhet, pont az a legjobb ilyenkor. Vannak nagyobb méretek is, amiket nagyon erős vérzéssel is elég pár óránként üríteni. A menstruációs bugyival az a baj, hogy nem túl nagy a kapacitása, az inkább gyenge/átlagos vérzésre van, lényegében olyan, mintha betét lenne bent a bugyiban, csak ez bele van varrva, nem látszik, nem érződik, de ugyanúgy elfolyik mellé, vagy nagyon hamar cserélni kell.

Ha neked is olyan, hogy hol előre, hol hátra folyik és azért lesz olyan esetleg a ruhád, akkor ajánlom ezeket: [link]

Elsőre kicsit furcsa lehet, de igazából nem is lehet érezni, hogy bent van (a nagyajkak között) és ezzel lehet "irányítani" hogy merre menjen a vér és akkor kisebb eséllyel folyik ki.

2021. aug. 10. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
10%
Neked talán jó, másnak meg bedurvulnak a görcsei, mert nem tisztulhat a méhe rendesen. A legrosszabb amit tehet hogy testen belüli eszközt használ ilyenkor.
2021. aug. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
75%

Én is amondó vagyok, hogy ilyen jellegű vérzéshez a kehely a jó.


A bugyi amúgy nem szív el mindent, ha jönnek darabok, azok maradnak is a bugyi felületén. Plusz ezek a 10E forintos bugyik nem bírnak ki egy egész napot, cserélni kell őket a nap folyamán.


Éjszakára nagyon jó, de nappalra inkább kehely, erős vérzéssel főleg.

2021. aug. 10. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
92%
Voltál már vele orvosnál? Azért bizonyos mennyiségig normális, de bizonyos mennyiség felett már ki kell vizsgálni, mert pl okozhatja ez egy polip is.
2021. aug. 10. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
77%
#4 Nem kötekvésből, kíváncsiságból inkább, mert én annyira nem vagyok szaki a témában... Deee, miért nem tud rendesen tisztulni a méh, ha kehely van a hüvelyben?
2021. aug. 10. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
83%
Na az utolsóval teljesen egyetértek. az ömlik belőled a vér nem simán kényelmetlenség kategória.
2021. aug. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Igen, az orvos szerint ez normális. Az első 3 nap pokol, de utána "normál"
2021. aug. 10. 11:14
 10/15 anonim ***** válasza:
77%
Az orvosod nem komplett. Cickafark, málnalevél tea mérsékli a vérzést, és üdítőnek sem utolsók. ( A cickafarknak nálam megvolt az a kellemes "mellékhatása" is, hogy az erős egy hetes menstruációból csinált egy normál három-négy napos vérzést)
2021. aug. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!