Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Áttöréses vérzés. Mit tegyek?

Áttöréses vérzés. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek!

Olyan problémám lenne, hogy már évek óta szedtem a Gracial fogamzásgátló tablettát, de az utóbbi fél évben többször előfordult, hogy még a tabletta szedése közben, idő előtt elkezdődött a menstruációm.

Elmentem orvoshoz, aki megvizsgált, mintát vett, majd kiderült, hogy minden rendben van. Felírt egy másik tablettát a Tri-Regolt, azt is már szedem 3 hónapja, amivel eddig minden rendben volt, de most megint az van, mint a másik tablettával.Semmi mást nem tapasztaltam magamon, ami arra utalna, hogy bármi bajom lenne, viszont nem akarom a szervezetemet kitenni ennek a sok hormongyógyszernek sem. Lehet abba kéne hagynom a gyógyszert, de jelenleg nem lenne ideális ha véletlenül baba lenne.

Nem tudom, hogy most így mit kéne tennem. Ha valakinek lenne valami tanácsa azt köszönöm!



2021. aug. 19. 22:19
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
Lehet jobb lenne, ha abbahagynad a szedeset. Inkabb a gyogyszer menjen, mint az egeszseged. Vedekezesi modszerbol, pedig nem csak ez az egy opciod van. Persze ezt te erzed es neked kell tudni, ez csak az en velemenyem.
2021. aug. 20. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%
Probáld meg a hormonmentes fogamzás gátlót. Ha ilyen tapasztalataid vannak én abba hagynám a szedését. A gyógyszer szüneti napon kellene vérezzél közben nem.
2021. aug. 20. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is változtassatok védekezési módszert. Én amúgy is óvszerpárti vagyok (férfi létemre). De ha az elkövetkező 5-10 évben nem terveztek gyereket, akkor a méhen belüli eszközök is szóba jöhetnek, az újak után már biztonsággal vállalható gyerek.
2021. aug. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szia! Ugyanígy vagyok a Mistrallal,barnázok 5.napja. többször is volt már ilyen,megyek 2 hét mulva dokihoz vele. Én leváltani nem szeretném. Viszont meg kell nézetnem,hogy véd-e egyáltalán. 9. hónapja szedem lassan.
2021. aug. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Most kértem időpontot orvoshoz, egy hét múlva megyek. Addig még egy havit kiváltok a gyógyszerből, aztán meglátom, hogy ő mit javasol.

Nekem azt mondta múltkor a nőgyógyász, hogy a védelem az így is megvan :)

2021. aug. 23. 17:25
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen nagyon valószínű, hogy meg van,de jobb félni... Én csak azt fogom megnezetni,hogy leállította-e a petefészket.(legutóbb mikor kontrolom volt akkor igen).

Nekem totál helyrerakta a bőséges,fájdalmas menstruációs gondjaimat,igy nem váltok.

2021. aug. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nekem is ez volt az egyik oka anno mikor elkezdtem szedni. Félek is tőle, hogy reagálna a szervezetem ha leállnék a gyógyszerrel.
2021. aug. 24. 20:56
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia! Nálad mi újság?
2021. szept. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Szia! Végül a nőgyógyász megerősítette az előző orvos szavait, úgyhogy szerencsére nem valami betegség okozta nálam. Felírt egy másik gyógyszert, remélem ez jó lesz.
2021. szept. 18. 08:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!