Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha a menstruáció utolsó...

Ha a menstruáció utolsó napján, amikor szinte alig jön vér, sokszor órákig semmi, be szeretnék menni a Balatonba (nem pont ilyen időben), akkor a fertőzések miatt jobb ilyenkor tampont betenni, vagy az is jó, ha semmit nem teszek be?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy ilyenkor nyitott a méhszáj, nagyobb a fertőzésveszély, és lehet, hogy nem is merek bemenni a tóba, de kíváncsi vagyok.

2021. szept. 7. 08:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
En tamponnal mar nagyon sokszor strandoltam, Balaton, tenger, medence.. soha nem tortent baj, miutan kijottem a vizbol csereltem es hasznaltam intim lemosot.
2021. szept. 7. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És ha nincs bent semmi a menzesz utolsó napján, amikor a tóban vagyok, akkor nagyobb a fertőzésveszély?
2021. szept. 7. 09:22
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok orvos, azt olvastam sok helyen, hogy nyilvan nagyobb az esely elkapni valamit, de ha az utolso nap miert nem teszel be egy mini tampont? A viz be fog menni es utana kifolyik az egyeb dolgokkal egyutt majd… ami szerintem gazos lehet 😀 ha ennyire felsz kaphato antibakterialis kup is, amit utana feltehetsz.
2021. szept. 7. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A szabad víz ilyenkor határeset, medencébe én nem mennék nélküle.
2021. szept. 7. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Azért nem tudom, mert én tampont nem szoktam használni, betéttel nyilván nem mehetek vízbe. Vagy esetleg tisztaságival? De gondolom, azzal sem nagyon.

Mindenesetre ha tampont tennék be, azzal csökkenne a fertőzésveszély, vagy ugyanannyi lenne, mintha semmit nem tennék be?

Utolsó nap olyan, mintha csak barnás folyásom lenne, és van, hogy órákig még az sem.

2021. szept. 7. 15:45
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Tamponnal némileg csökken a fertőzésveszély. A barna folyás meg a piros vér ebből a szempontból kb mindegy, ha pont akkor és pont ott kezd el folyni a belső combodon, miután kijöttél a vízből.
2021. szept. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Én ezt használom. Soha nem volt baj a vízben vele.

2021. szept. 12. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!