Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehet e, hogy emiatt rendszert...

Lehet e, hogy emiatt rendszertelen a menstruációm? (16/L bár elég egyértelmű hogy lány XD)

Figyelt kérdés

Körübelül 2-3 hónapja kezdődött az, hogy nem jön meg amikor kb kellene, és ha meg is jön, akkor is nagyon nagyon gyenge a vérzésem.


Eddig sem volt a menstruációm túl kiszámítható, rendszeres, de minden hónapban megjött rendesen, rendes vérzésem volt.


Nekem vannak sejtéseim, mi okozhatja, az egyik a fogyásom lehet. Ehhez azt kell tudni, hogy 165 centi vagyok, és egy fél éve 57 kiló voltam, és mostanában 50re fogytam. A bmi-m enyhén a normál alatt van, ami tudom hogy nem jó. Izmos annyira nem vagyok, átlagos, a testzsír százalékomat pedig nem tudom.


Végülis az lenne a kérdésem, hogy ez hirtelen fogyás okozhatja e, hogy szinte eltűnt a menstruációm?


Bocsánat, hogy kicsit összeszedetlenre sikerül. 😅



2021. szept. 10. 21:44
 1/6 anonim válasza:
100%
Okozhatja.
2021. szept. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen okozhatja. A tápanyaghiány a szervezetben riasztót fúj, és elsőként kikapcsolja a reprodukciós képességet, hiszen ez nem kell az önfenntartáshoz.
2021. szept. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Tápanyag hiány alatt arra gondolsz, hogy nem elég kalória (azaz szénhidrát, zsír és fehérje) vagy arra, hogy vitaminok, ásványi anyagok, nyom elemek stb?
2021. szept. 10. 21:56
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
túl sovány vagy.
2021. szept. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
81%
étkezés,sport,streszs,idegeskedés menstruácio elmaradását okozza
2021. szept. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 LucyGarden válasza:
a fogyas, es a keves etel bevitel, a menstruaciodat is bezavarhatja, az enedgiadat, es a figyeles kepessegedet, utolag fejfajasod is lehetseges, sajnos szinte ugyan ebben vagyok, es tisztaban vagyok veld, h nm tesz jot
2022. dec. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!