Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Akiknek a PCOS tünetei fogamzá...

Akiknek a PCOS tünetei fogamzásgátlóval lettek "kezelve", mikor hagytátok abba a gyógyszer szedését? Utána a tünetek újból jelentkeztek, vagy valamivel jobb lett a helyzet?

Figyelt kérdés

Tudom tudom, a fogamzásgátló nem gyógyít meg semmit és adja vissza a diplomáját az, aki PCOS-t ezzel akar gyógyítani.

Viszont nálam már annyira rosszak voltak a mindennapok, hogy valamit muszáj voltak kezdeni a helyzettel. Mióta szedem a gyógyszert, kb mintha elvágták volna az összes tünetet. De érdekelne, hogyha egyszer úgy döntök, hogy babát szeretnék, mire számíthatok?


2021. szept. 12. 17:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem az abbahagyás után hónapokig összevissza jött meg - ha megjött egyáltalán.

3+ év és 2 lombik kellett a teherbeeséshez.

Minden endokrinológus és nőgyógyász a fogamzásgátlót tanácsolta, akinél jártál?

2021. szept. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A végén már én könyörögtem valami megoldásért, mert annyira véreztem és úgy, hogy a házat nem bírtam elhagyni több, mint fél éven át. Ha mondjuk kivittem sétálni a cicánkat, simán átáztam 15 perc alatt. Éjszakánként volt, hogy 2-3x kellett ágyneműt cseréljek lepedővel együtt, mert a maxi betét + tampon sem tartott tovább 1-2 óránál. Ha nem lett volna a lezárás, és nem online lettek volna az előadásaim, nem tudom, mit csináltam volna... Mert az egyetemen sokszor reggeltől estig odavagyok, ott megoldhatatlan lett volna, hogy 20 percenként szaladok bugyit ellenőrizni, meg komplett ruhaszettet cserélek, mert még a nadrágom alja is vérben úszik. Mellé azt nem is írom, hogy ezzel mennyire romlottak a szórakozási lehetőségeim... Nem volt kirándulás, túrázás, nyaralás, wellness, barátnős ottalvás, vagy akár csak egy nagyobb séta, mert simán lehetett, hogy reggel még nem véreztem, estére pedig már ömlött belőlem. Reggelente volt, hogy ültem a wc-n és úgy folyt belőlem a vér, mintha pisiltem volna. A párom bármennyire is megértő volt, ez kihatott az életünk minden területére. Ennek ugye az is lett az eredménye, hogy lett egy jó kis anémiám, olyan szinten vérszegény vagyok a mai napig, hogy a háziorvosom már két injekciós kúrát csináltatott velem végig, vénásat kaptam a vasat.

Mellé jött az, hogy az amúgy még kamaszkoromban is szinte hibátlan arcbőröm teljesen tönkrement, tele voltam pattanással, szégyelltem az arcomat és hiába voltam három bőrgyógyásznál is, egyik megoldás sem hozott javulást. Híztam is, a szőrzetem is erősebb lett, konkrétan azt éreztem, hogy oda a régi életem. Hiába diétáztam (sportolni nem tudtam a folyamatos vérzés miatt). Hiába szedtem a Merckformint (csak görcsöltem + hánytam tőle). Nem javult a helyzet és nem akartam a nyarat a szobába zárva tölteni, plusz szeptembertől most nálunk jelenléti oktatás van, passziváltatás nélkül nem tudtam volna megoldani a dolgot, mert nem nézték volna el, hogy bocsánat, nem tudok bejárni, mert megjött.

Május végén kezdtem a fogamzásgátlót szedni, június végére már pecsételő vérzésem sem volt, végre elhagytam szorongás nélkül a házat, szervezhettünk programokat és az arcbőröm is rendbejött, a hajam sem hullik már csomókban.

Az endokrinológusom, a nőgyógyászom és a háziorvosom is a fogamzásgátlót javasolta a végén már, mert ők is látták, hogy azért így nem lehet élni huzamosabb ideig.

2021. szept. 12. 18:06
 3/5 anonim ***** válasza:
Ugyanez nálam is, elvagyok keseredve, de nekem nem diagnosztizaltak pcos-t melyik fog.gatló vált be? Nekem ha megjön 45-50 napra 3 hétig tart,abbol 2 hét nagyon erős,vashianyos anémia lett. Kaptam fog.gatlot amitől nem vált le a nyalkahártya hanem mégjobban megvastagodott és küret lett belőle.Sajnos a vérzésem ugyanilyan és anémia is tart még
2021. szept. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nekem a Dienille-t írta fel az orvosom, mert az a pattanásos bőrre is jó, semmi panaszom nem volt tőle (lekopogom).
2021. szept. 28. 22:34
 5/5 anonim válasza:
Szia! Sajnos a választ én sem tudom, de egy sorstárs vagyok. Simán menstruáltam 3 hétig, 1 hónapig, úgy ömlött belőlem a vér, hogy sürgősségire kellett mennem...évekig ez ment, aztán megműtöttek, kiszedték a cisztámat, kezelték az endometriózisom, de nem segített a helyzeten, a problémáim folytatódtak, ugyanolyan erős és hosszú vérzés... Megállapították, hogy PCOS-m van. Végső elkeseredésemben én is igent mondtam a fogamzásgátlóra, bár nagyon-nagyon nem akartam szedni, de azt éreztem, hogy ha élni akarok, akkor kénytelen vagyok szedni. Nagyban javított a problémáimon, de mostanában el kezdtem érezni, hogy a hangulatomra rossz hatással van, levertség és alvászavar gyötör... (sajnos a fogamzásgátlónak rengeteg mellékhatása van). Szóval ha lehetne, én valami természetes módszert keresnék. Valaki ismer esetleg olyan orvost, aki természetes módon kezeli a PCOS-t, de ha sürgős a baj, könnyen elérhető (pl. ha hirtelen erős a vérzés)?
2021. nov. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!