Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Endometriális ablációt szeretn...

Endometriális ablációt szeretnék kérni, de fiatal vagyok. Tudtok olyan nôgyógyászt aki így is elvégezné a mûtétet?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok és már évek óta megkeseríti az életem a menstruáció. Nagyon görcsölök, konkrétan az ágybol nem tudok kikelni, rengeteg vért vesztek és megneheziti a mindennapjaimat. Gyereket biztosan nem szeretnék a jövôben sem, valamint szeretném hormonmentesen orvosolni a problémát. Ezért ezt látom a legjobb megoldásnak. Esetleg tudnátok orvost ajánlani? Akiknél én voltam eddig koromra hivatkozva nem vállalták el vagy hormonális megoldásokat kínáltak. Légyszi a majd meggondolod magad kommenteket mellôzzük.

Elôre is köszi!



2021. szept. 24. 10:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Egyrészt legalább 2 éves a várólista államiba.

Másrészt hormonmentesen a későbbiekbe nem tudod kontrollálni hogy ne alakuljon ki újra és akkor megint műtét kell.

2021. szept. 24. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nem azért hajtanának el, mert fiatal vagy, hanem mert nem akarsz gyereket. Van egy csomó pár akinek szűkös az ideje (nőknél 35 év a nagyon necces határ), és évek múlva kap időpontot. Nekik szükségük van a műtétre a továbblépéshez. De te el tudod nyomni a tuneteidet gyógyszerrel és hormonokkal. Nem mondom hogy ez jó, de ha megmütenek se lesz jobb ha utána nem veszel részt hormonos kezeléseken. Mert ha nem, akkor minden ovulációd során újra és újra kialakulnak az összenövések.
2021. szept. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem endometriozisom van, az elozo orvosom nem tudta megindokolni.
2021. szept. 24. 22:00
 4/4 anonim ***** válasza:
Szlovákiában lenne érdemes megnezni, ott nincsenek ilyen szabalyok.
2021. szept. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!