Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Van itt akinek helyreállt a...

Van itt akinek helyreállt a menstruációja policisztás ováriun szindróma mellett? Többi lent. Köszönöm ha elolvasod..

Figyelt kérdés

Nem tudom már mit csináljak, egyik orvos sem mondott semmi értelmeset. Fogamzásgátló nélkül (igen, tudom hogy ez csak megvonásos vérzés) kb évente 4x ha megjön. Inzulin rezisztenciam nincs (Nőgyógyász, illetve endokrinologus is látta a leletet)terheléses vercukrot néztek. Pajzsmirigy hormonok is rendben vannak. Nem vagyok túlsúlyos, sportolok 10 éve rendszeresen , nem eszem cukros dolgokat, szénhidrátot is módjával. És ehhez képest mégis egy kalap sz.r minden e téren. Tesztoszteron szintre is azt mondták, hogy egy nagyon picit magasabb csak mint a referenciaertek. Ezek a vizsgálatok így mind ősszel zajlottak tavaly,akkor nem szedtem fogamzásgátlót. Petefészkekben kb 8,illetve 9 kisebb ciszta volt, androcur hatására csökkent a számuk csak azt egy bizonyos mellékhatás miatt abba kellett hagynom. Most megint ott tartok hogy fogamzásgátlót szedek de elegem van. Teljesen belefáradtam ebbe a huzavonába, semmivel nem jutottam előrébb. Van valakinek bármilyen pozitív tapasztalata? Nagyon el vagyok keseredve.

25/l



2021. szept. 27. 18:34
 1/3 anonim ***** válasza:
Nalam ugyanez. Teljesen ossze-vissza. Van hogy honapokig nem jon meg, aztan honapokig verzek. Semmi nem segitett, SEMMI. Csak a fogamzasgatlo. Nekem csak egy kis hormonelteres van az egyik petefeszkemben. Ne tudd meg hany orvosnal jartam ezzel, makk egeszseges vagyok...
2021. szept. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanez. Évi 2 menzesz 16 éves korom óta, most 30 vagyok. Nem vagyok kövér, kimutatott IR-em sincs, a tesztoszteronom pedig normál tartományban.

Próbáltam a diétát, sportot, Metformint, D-vitamint, Inofolicot meg minden szart, semmi nem segített. Úgyhogy elkezdtem a tablettát, már csak azért is, mert a méhnyálkahártyának baromira nem jó a kiegyensúlyozatlan ösztrogénhatás, én meg nem szeretnék 40 éves koromra méhtestrákot.

Csak akkor fogom abbahagyni, ha jöhet a gyerek. Akkor meg majd szedek ovulációserkentőt, jobb megoldásom nincs, pedig nőgyógyász vagyok.

Az a tapasztalatom, hogy a kövér, inzulinrezisztens PCOS az, ami kezelhető. Ha az ilyen betegek tényleg ráállnak a hármas kezelésre, lefogynak, akkor rendszerint ovulálnak is. Az ilyen vékony testalkatú, évente 2-szer menstruáló szerencsétleneken IR nélkül nem segít semmi, csak a meddőségi kezelés...

2021. szept. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Úgy látszik akkor nem vagyok ezzel egyedül.. :(

Mondjuk azon gondolkodtam, ha nem szedtem volna fogamzásgátlót 17 eves korom óta, lehet akkor sokkal rosszabb lenne a helyzet. Talán az tartotta valamennyi szinten.

2021. szept. 28. 06:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!