Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ammónia szagú vizelet?

Imolaaaa kérdése:

Ammónia szagú vizelet?

Figyelt kérdés
Több mint egy éve szörnyű szagom van a nemi szervemnèl, valószínű nem a hüvelyemből jön,hanem húgyúti probléma. Voltam urológusnál még tavasszal,nem látott semmit. Ammóniához tudnám hasonlítani, egyből érzem fürdés után is, a fehérneműim mind meg rozsdásodtak.Néha van enyhe alhasi fájdalmam, úgy ovulacio tájékán. A menzeszem nem fájdalmas,mindig pontos. Erős vizelési inger vagy viszketés nincs. Valakinek volt ilyen? Tudom orvoshoz kell menni.. csak érdekelne más tapasztalata is .

2021. szept. 28. 21:39
 1/4 anonim válasza:
100%

Sok minden okozhatja,mindenképp el kell menned orvoshoz,vizeletvizsgálat.

Okozhatja az elfogyasztott táplálék,de ,ha nem fogyasztasz elegendő vizet ,akkor tud nagyon ammóniás szagú lenni,mivel nagyon koncentrált a vizelet.Viszont a szörnyű szag emellett inkáb a kórokózók jelenlétére utal,bakteriális elszaporodásra a húgycsőben,ekkor előfordulhat gennyedzés is,bár konkrétan nem tudom mire kell gondolni a rozsdásodásnál.

2021. szept. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
73%
A pisinek normális esetben is ammónia szaga van, de ha erős, nem normális színű lehet hugyuti fertőzés is.
2021. szept. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
74%

"Ammónia szagú vizelet mindenképpen gennykeltő baktérium jelenlétét veti fel a vizeletben."

[link]


"A szúrós szagot azonban okozhatják fertőzés miatt jelen lévő baktériumok is, melyek hatására karbamidbomlás játszódik le. Ennek a folyamatnak a mellékterméke az ammónia, a kellemetlen szagú gáz. A kellemetlen szagú vizelet hátterében leggyakrabban bakteriális fertőzés áll, különösen nők esetében, akik hajlamosabbak a felfázásra."

[link]

2021. szept. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

a vizelet alapbol ammonia szagu (amikor eloszor ereztem fodrasznal nem ertettem miert van ilyen h.gyszag a szalonban)


viszont nem extrem mertekben, es nem kene a fehernemudon erzodjon, ha rendesen torlod. mindenkepp menj el nogyogyaszhoz, urologushoz, ha tudsz maganba, ott korultekintobben kivizsgalnak

2021. szept. 29. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!